Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Profesör Alımı Yapıyor!

0
358

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 6 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 5 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 5 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini (www.mku.edu.tr. adresinde Personel Daire Başkanlığının sayfasında
temin edilebilir) sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır”
İlanda yer alan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
 • Diş Hekimliği Fakültesi: Klinik Bilimler
 • Eğitim Fakültesi:Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Coğrafya, Fizik, Matematik, Tarih, Türk Dili ve
  Edebiyatı
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Uluslararası İlişkiler
 • Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi: Dahili Tıp Bilimleri, Temel Tıp Bilimleri ve Cerrahi Tıp Bilimleri bölümleri
 • Veteriner Fakültesi: Veteriner Hekimliği Temel Bilimler, Zootekni ve Hayvan Besleme
 • Ziraat Fakültesi: Bahçe Bitkileri, Biyosistem Mühendisliği, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve
  Bitki Besleme


Profesörlüğe başvuracak adaylar;

 • Başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, öz geçmiş, yabancı dil belgesi, ilanda belirtilen niteliği taşıdığını gösterir belge, Adli Sicil Belgesi (e-Devletten alınabilir.), Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre hazırlanacak puanlama tablosu, doçentlik başarı belgesi (e-Devletten alınabilir.), başlıca eseri belirtilen dilekçesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyanın bir
  nüshasını fiziki olarak, jürilere gönderilecek 5 (beş) nüshasını ise CD, Flash Bellek (elektronik) halinde hazırlayarak başvuru süresi içinde dilekçelerine ekli
  şekilde Rektörlüğümüze teslim edeceklerdir.

Doçentliğe başvuracak adaylar;

 • Başvuru dilekçesi, Nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, öz geçmiş, yabancı dil belgesi, İlanda belirtilen niteliği taşıdığını gösterir belge, Adli Sicil Belgesi (e-Devletten alınabilir.), Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre hazırlanacak puanlama tablosu, doçentlik başarı belgesi (e-Devletten alınabilir.), ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyanın bir nüshasını fiziki olarak, jürilere gönderilecek 3 (üç) nüshasını ise CD, Flash Bellek (elektronik) halinde hazırlayarak başvuru süresi içinde dilekçelerine ekli şekilde Rektörlüğümüze teslim edeceklerdir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar:

 • Başvuracakları anabilim dalını ve ilan niteliğini belirten dilekçelerine, öz geçmişlerini, nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet fotoğraflarını, yayın listeleri ile yayınlarının birer örneğini, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre hazırlanacak puanlama tablosu, yabancı dil belgesi, İlanda belirtilen niteliği taşıdığını gösterir belge, Adli Sicil Belgesi (e-Devletten alınabilir.), lisans, yüksek lisans ve doktora belgeleri (e-Devletten alınabilir.), onaylı uzmanlık belgesini kapsayan dosyanın bir nüshasını fiziki olarak, jürilere gönderilecek 3 (üç) nüshasını ise CD, Flash Bellek (elektronik) halinde ilgili Fakülte Dekanlığına / Yüksekokul-Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.
Son başvuru tarihi ilanın resmi gazetede yayımlanmasından itibaren 15 (onbeş) günlük sürenin bitimidir.

Diğer Bilgiler:

 1. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylandığına dair belgenin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 2. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların ( Daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştıkları kurumlardan alacakları (e-Devletten alınabilir.) onaylı hizmet belgesini dosyaya eklemeleri gerekmektedir.
 3. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50. maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında istihdam edilerek doktora veya sanatta yeterlik eğitimlerini üniversitemizde tamamlayanların başvuru hakkı bulunmamaktadır. (Doktora Öğretim Üyesi kadrolarında %20 kota uygulaması yapılmayacaktır.)
 4. Doçent unvanı almış olanlar Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına, Profesörler ise Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuramayacaktır.
 5. Tüm adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
 6. Yanlış beyanda bulunanların, atamaları yapılmayacaktır.
 7. Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belgenin dosyaya eklenmesi gerekmektedir.(e-Devletten alınabilir.) Süresi içinde yapılmayan müracaatların ve postada meydana gelebilecek gecikmelerin dikkate alınmayacağı;
 8. Barkod/Karekodu okunaklı olması kaydıyla e-Devletten alınacak tüm belgeler kabul edilecektir.
 9. Rektörlük (Santral): 0-326-221 33 17-18

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

sixteen − 10 =