Hacettepe Üniversitesi 39 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
174

Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Hacettepe Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 39 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 23 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Hacettepe Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 24 Doktor Öğretim Üyesi, 10 Doçent ve 5 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan aşağıda anabilim dalları ile unvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddelerine göre “Öncelikli Alan Öğretim Üyesi” alınacaktır. ”
İlanda yer alan Hacettepe Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Eczacılık Fakültesi: Eczacılık Temel Bilimleri
 • Fen Fakültesi: Analitik Kimya, Organik Kimya, Polimer Kimya, Uygulamalı Biyoloji, Uygulamalı İstatistik, Uygulamalı Matematik, Biyokimya, Fizikokimya
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Sosyal Hizmet Profesör
 • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Bilimleri,  Bilgisayar Yazılımı, Elektronik, Mekanik, Temel İşlemler ve Termodinamik, Yapay Zeka Mühendisliği, Atom ve Molekül Fiziği Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Yazılımı, Çevre Teknolojisi, Endüstri Mühendisliği, Kimyasal Teknolojiler, Proses ve Reaktör Tasarımı
 • Tıp Fakültesi: Biyofizik
 • Aşı Enstitüsü: Aşı Teknolojisi
ÖNEMLİ NOTLAR
 1. Adayların, başvurularını, ilan tarihinden itibaren 24 Kasım – 8 Aralık 2020 tarihleri arasında, aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda yapmaları gerekmekte olup, Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvurular kadronun ilan edildiği birime, Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular ise Rektörlüğümüze (Yazı İşleri Müdürlüğüne) yapılacaktır.
 2. Profesör ve Doçent kadrolarına DEVAMLI STATÜ’ye göre atama yapılacaktır.
 3. Adayların, Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından kabul edilmiş ve Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış başvuru koşullarını (https://www.hacettepe.edu.tr/akademik/atamakriterleri_2019basvurukosullari) ve atama kriterlerini (https://www.hacettepe.edu.tr/akademik/atama-kriterleri_2019) sağlamaları gerekmektedir. Ancak, Hacettepe Üniversitesi Atama Kriterlerini karşılamış olmak kadro ilanına başvurmak için asgari koşuldur, kadroya atanma hakkı sağlamaz.
 4. Üniversitemizde eğitimlerini %30 veya %100 yabancı dilde yapan birimlere başvuran adayların tamamı açıklamalarda yer alan (1) no’lu maddedeki ifadeye tabi olacaklardır. Koşullara uymayan adayların başvuruları işleme konulmayacaktır.
 5. Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 6. Adayların, kadroya atanmayı engelleyici herhangi bir ceza almamış olmaları gerekir.
İlan edilen kadrolara başvuracak adaylar için geçerli diğer başvuru şartlarını buradan öğrenebilirsiniz.

İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

nine + 5 =