Gümüşhane Üniversitesi Doçent Alım İlanı

0
883

Gümüşhane Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Gümüşhane Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 7 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 12 Ağustos 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Gümüşhane Üniversitesi akademik kadro ilanında 7 Doçent alımı yapılacağını duyurdu.
Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların Üniversitemizin web sayfasında yayımlanan “Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde belirtilen kriterleri taşımaları gerekmektedir. Ayrıca adayların fakültelerin veya 4 yıllık yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmaları (Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu’nca onaylanmış olması şarttır.), 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel ve özel şartları sağlamış olmaları gerekmektedir
İlanda Gümüşhane Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İşletme Bölümü, Maliye Bölümü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü, Uluslararası İlişkiler Bölümü,
  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Fizik Mühendisliği Bölümü, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü

İstenilen Belgeler:

  • Doçent kadroları devamlı statüde olup, başvuracak adaylar (http://personel.gumushane.edu.tr/tr/sayfa/i%C3%A7kontrol/dok%C3%BCmanlar/formlar/) adresinden temin edecekleri Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına ilişkin belgenin onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı 4 takım halinde Personel Daire Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Önemli Notlar:

  • Başvuru evraklarının GSTMF Dekanlığına teslim edilmesi gerekmektedir.
  • Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.
Başvuru Şartları ve Tarihleri:
  • Başvurular gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 gün süre içerisinde Personel Dairesi Başkanlığı’na yapılacaktır.
  • Posta ile yapılan başvurularda postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
  • Başvuruda bulunan adayların, başvurdukları kadro ile ilgili 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile “Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde aranan koşulları sağlamadığı sonradan tespit edilmesi halinde bu adayların ataması yapılmayacak ve başvuruları iptal edilecektir.
  • Duyuru Başlama Tarihi: 12 Ağustos 2020
  • Son Başvuru Tarihi: 26 Ağustos 2020

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four × five =