Giresun Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapacak!

0
295

Giresun Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Giresun Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 15 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 27 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Giresun Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 14 Doçent ve 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. “
İlanda yer alan Giresun Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Fen-Edebiyat Fakültesi: Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Kimya Bölümü, Sosyoloji Bölümü
 • Tıp Fakültesi: Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü, Dahili Tıp Bilimleri Bölümü
 • Espiye Meslek Yüksekokulu: Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü
 • Eğitim Fakültesi: Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü
 • İslami İlimler Fakültesi: İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İşletme Bölümü
 • Sivil Havacılık Yüksekokulu: Havacılık Yönetimi Bölümü
Öğretim üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23. ve 24. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:
 • DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların;
Başvurdukları birim, bölüm ve ana bilim dalını belirten dilekçelerine öz geçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi ve doçentlik belgesi (Üniversitemiz personeli dışında başvuruda bulunacaklar için mezuniyet belgelerinin noter onaylı suretleri), yabancı dil sınav sonuç belgesi, yayın listesi, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesine uygun doldurulan EK-2 yayın listesi ve puanlama tablosu, EK-3 Genel Değerlendirme tablosu, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet fiziki dosyayı, 4 adet CD’ye veya USB belleğe yüklenmiş halde Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Doçent kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.
 • DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ kadrosuna başvuracak adayların;
Başvurdukları birim, bölüm ve ana bilim dalını belirten dilekçelerine öz geçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi (Üniversitemiz personeli dışında başvuruda bulunacaklar için mezuniyet belgelerinin noter onaylı suretleri), varsa yabancı dil sınav sonuç belgesi, yayın listesi, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesine uygun doldurulan EK-2 yayın listesi ve puanlama tablosu, EK-3 Genel Değerlendirme tablosu, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet fiziki dosyayı, 4 adet CD’ye veya USB belleğe yüklenmiş halde kadronun ilan edildiği Yüksekokul Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
 • Başvuruda bulunacak adaylar, başvuru dosyalarını Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin 5. maddesine uygun olarak hazırlayacaklardır. Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Yabancı yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denkliğini gösteren onaylı belgelerin de sunulması gerekmektedir.
NOT: Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna, 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi kapsamında istihdam edilerek doktora veya sanatta yeterlilik eğitimlerini Üniversitemiz bünyesinde tamamlayanların başvuru hakkı bulunmamaktadır.

Başvuru Tarihleri:

 • İlan Tarihi : 27.10.2020
 • Başvuru Tarihi : 27.10.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 10.11.2020

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

17 + 9 =