Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
82

Gebze Teknik Üniversitesi akademik kadro ilanı yayımladı.

Gebze Teknik Üniversitesi çeşitli fakülte ve bölümlere  8 Profesör ve 2 Doçent alımı yapılacağı ile ilgili ilanı 18 Nisan 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Gebze Teknik Üniversitesi akademik kadro ilanında 8 Profesör ve 2 Doçent alımı yapacağını duyurdu. “Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan kadrolarda istihdam edilmek üzere, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu uyarınca daimi statüde öğretim üyesi alınacaktır. İlgili Kanunun 24. ve 26. maddelerinde belirtilen şartlar ile Profesör kadroları için web sayfamızda yer alan “Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Atamalarda ve Akademik Yükseltmelerde Aranan Asgari Koşullar”; Doçent kadroları için ise “Gebze Teknik Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Koşulları Yönergesi”ne haiz adaylar başvuru yapabilir. ”

İstenilen Belgeler:

 1. Başvuru dilekçesi,
 2. Nüfus cüzdan fotokopisi ve 1 (bir) adet fotoğraf,
 3. YÖK formatında özgeçmiş ve eserler listesi (onaylı kopyası***),
 4. Lisans ve Lisansüstü diplomaları (onaylı kopyası/yurt dışından alınmış diplomalar için YÖK denklik belgeleri),
 5. Doçent kadrolarına başvurular için doçentlik belgesi (onaylı kopyası),
 6. Yabancı dil belgesi (onaylı kopyası),
 7. AYDEK başvuru sonucu ** (onaylı kopyası),
 8. Makaleler, Bildiriler, Kitap bölümleri, vb. eserlerin tam metni ve eserlere yapılan atıflar (elektronik USB/CD/DVD ortamında, eser listesine göre numaralandırılmış) Adayların, Profesör kadrosu başvurusu için 6 (altı) takım, Doçent kadrosu başvurusu için ise 4 (dört) takım başvuru evrakları ile eserlerinin tam metnini USB/CD/DVD ortamında Üniversitemiz “Personel Dairesi Başkanlığı”na kargo\posta ile göndermeleri gerekmektedir.
 • (**) Başvurunun kabul edilmesi için GTÜ Akademik Yükseltme ve Değerlendirme Kurulu (AYDEK) Çalışma Usul ve Esasları uyarınca ilgili kadro asgari koşullarının sağlandığına dair görüşü gerekmektedir. Adayların, anılan esaslar kapsamında başvuru öncesi veya başvuru sırasında dilekçe, başvuru formu ve 1 (bir) takım başvuru evrakları ile birlikte Rektör Yardımcılığı’na başvuru yapmaları gerekmektedir.
 • (***) Başvuru evrakları başlığı altında “onaylı kopyası” istenilen belgelerin herhangi bir Resmî Kurumca aslı gibidir yapılarak onaylanması yeterli olup E-Devlet kapısı(www.turkiye.gov.tr)’dan alınan kare kodlu belgeler doğruluğu teyit edilmek şartıyla geçerli olabilecektir.

Başvuru Tarihleri:

 • Başvuru süresi, Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gündür. Son başvuru tarihi resmî tatile denk geldiği takdirde bir sonraki günün mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir.
İlk Başvuru Tarihi : 18.04.2020 Son Başvuru Tarihi : 2.05.2020 (hafta sonuna denk gelmektedir)
Resmi Gazete İlanı
Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × four =