Gebze Teknik Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
728

Gebze Teknik Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Gebze Teknik Üniversitesi, çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 1 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 30 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Gebze Teknik Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanında 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
” Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine de açık bulunan kadrolarda istihdam etmek edilmek üzere 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu uyarınca daimi statüde öğretim üyesi alınacaktır. İlgili kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları ile Doktor Öğretim Üyesi kadroları için web sayfamızda yer alan Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Atamalarda ve Akademik Yükseltmelerde Aranan Asgari Koşullar‘a haiz adaylar başvuru yapabilir. “
İlanda Gebze Teknik Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Mimarlık Fakültesi: Mimarlık Bölümüne 1 Doktor Öğretim Üyesi alım yapılacaktır.

İstenilen Belgeler:

 1. Başvuru dilekçesi
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 3. 1 adet fotoğraf
 4. YÖK formatında öz geçmiş ve eserler listesi (onaylı kopyası)
 5. Lisans ve lisansüstü diplomaları (onaylı kopyası/yurt dışından alınmış diplomalar için YÖK denklik belgeleri)
 6. Doçent kadrolarına başvuru için doçentlik belgesi (onaylı kopyası)
 7. Yabancı dil belgesi (onaylı kopyası)
 8. AYDEK başvuru sonucu (onaylı kopyası)
 9. USB/CD/DVD (Makaleler, Bildiriler, Kitap bölümleri, vb. eserlerin tam metni ve eserleri yapılan atıflar-eser listesine göre numaralandırılmış)
 10. Doktor Öğretim Üyesi kadrosu başvurusu için başvuru evrakları ve eserlerin tam metninin USB/CD/DVD ortamında 4 takım dosya halinde (başvuru evrakları+ dijital cihaz= 1 takım dosya) Mimarlık Fakültesi Dekanlığına şahsen/elden teslim edilmesi gerekmektedir.

Önemli Notlar:

 • Başvurunun kabul edilmesi için GTÜ Akademik Yükseltme ve Değerlendirme Kurulu (AYDEK) Çalışma Usul ve Esasları uyarınca ilgili kadro asgari koşullarının sağlandığına dair görüşü gerekmektedir. Adayların anılan esaslar kapsamında başvuru öncesi veya başvuru sırasında dilekçe, başvuru formu ve 1 (bir) takım aşure evrakları ile birlikte Rektör Yardımcılığına başvuru yapmaları gerekmektedir.
 • Başvuru evrakları başlığı altında “onaylı kopyası” istenilen belgelerin herhangi bir Resmi Kurumca aslı gibidir yapılarak onaylanması yeterli olup D-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr)’dan kare kodlu belgeler doğruluğu teyit edebilmek şart ile geçerli olabilecektir.
Başvuru Tarihleri
 • Başvuru süresi Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.
 • Son başvuru tarihi resmi tatile denk geldiği takdirde bir sonraki günün mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilmektedir.
İlan Başlangıç Tarihi: 30.06.2020
İlan Bitiş Tarihi: 14.07.2020
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6 + sixteen =