Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

0
172
Gebze Teknik Üniversitesi çeşitli fakülte ve bölümlere toplam 11 öğretim üyesi alımı yapacağını duyurmuştur.

Gebze Teknik Üniversitesi çeşitli fakülte ve bölümlere öğretim üyesi alımı yapacağını duyurmuştur.

Gebze Teknik Üniversitesi çeşitli fakülte ve bölümlere toplam 11 öğretim üyesi alımı yapacağını duyurmuştur.

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden;

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan kadrolarda istihdam edilmek üzere, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu uyarınca daimi statüde öğretim üyesi alınacaktır. İlgili Kanunun 23, 24 ve 26. maddelerinde belirtilen şartlar ile Doktor Öğretim Üyesi ve Profesör kadroları için web sayfamızda yer alan “Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Atamalarda ve Akademik Yükseltmelerde Aranan Asgari Koşullar“; Doçent kadroları için ise “Gebze Teknik Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Koşulları Yönergesi’ ne haiz adaylar başvuru yapabilir.

23.03.2016 tarih ve 29662 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik“ 8. maddesinin 7. fıkrası uyarınca İngilizce ders verebiliyor olmak.

Başvuru süresi, Resmî Gazete’ de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür. Son başvuru tarihi resmî tatile denk geldiği takdirde bir sonraki günün mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir.

Resmi Gazete Yayım Tarihi: 18 Aralık 2019

Başvuru süresi: Başvuru süresi, Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

  • Başvuru dilekçesi,
  • Nüfus cüzdan fotokopisi ve 1 (bir) adet fotoğraf,
  • YÖK formatında özgeçmiş ve eserler listesi (onaylı kopyası***),
  • Lisans ve Lisansüstü diplomaları (onaylı kopyası/yurt dışından alınmış diplomalar için YÖK denklik belgeleri),
  • Doçent kadrolarına başvurular için doçentlik belgesi (onaylı kopyası),
  • Yabancı dil belgesi (onaylı kopyası),
  • AYDEK başvuru sonucu ** (onaylı kopyası),
  • Makaleler, Bildiriler, Kitap bölümleri, vb. eserlerin tam metni ve eserlere yapılan atıflar (elektronik USB/CD/DVD ortamında, eser listesine göre numaralandırılmış)

Doktor Öğretim Üyesi kadrosu başvurusu için 4 (dört) takım başvuru evrakları ve eserlerin tam metni USB/CD/DVD ortamında ilgili Dekanlığa\Enstitüye; Doçent kadrosu başvurusu için 4 (dört) takım, Profesör kadrosu başvurusu için ise 6 (altı) takım başvuru evrakları ve eserlerin tam metni USB/CD/DVD ortamında Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na şahsen teslim edilmelidir.

(**) Başvurunun kabul edilmesi için GTÜ Akademik Yükseltme ve Değerlendirme Kurulu (AYDEK) Çalışma Usul ve Esasları uyarınca, ilgili kadro asgari koşullarının sağlandığına dair görüşü gerekmektedir. Adayların, anılan esaslar kapsamında başvuru öncesi veya başvuru sırasında dilekçe, başvuru formu ve 1 (bir) takım başvuru evrakları ile birlikte Rektör Yardımcılığı’na başvuru yapmaları gerekmektedir.

(***) Başvuru evrakları başlığı altında “onaylı kopyası” istenilen belgelerin herhangi bir Resmî Kurumca aslı gibidir yapılarak onaylanması yeterli olup, E-Devlet kapısı(www.turkiye.gov.tr)’dan alınan kare kodlu belgeler doğruluğu teyit edilmek şartıyla geçerli olabilecektir.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

twelve + 13 =