Gazi Üniversitesi 32 Öğretim Elemanı Alımı Yapacak!

0
832

Gazi Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanı yayımladı.

Gazi Üniversitesi, çeşitli fakülte / enstitü ve bölüm / ana bilim dallarına 32 öğretim elemanı alınacağı ile alakalı ilanı 7 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Gazi Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanında toplamda 20 Öğretim Görevlisi ve 12 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Gazi Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 10.07.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alınacaktır.”
İlanda Gazi Üniversitesi öğretim elemanı olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Diş Hekimliği Fakültesi: Klinik Bilimler
 • Eczacılık Fakültesi: Eczacılık Meslek Bilimleri
 • Fen Fakültesi: Biyoloji, Fizik, İstatistik, Matematik
 • Gazi Eğitim Fakültesi: Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi,
 • Mimarlık Fakültesi: Mimarlık
 • Rektörlük
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik
 • Teknoloji Fakültesi: Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği
 • Tıp Fakültesi: Cerrahi Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri, Temel Tıp Bilimleri
 • Yabancı Diller Yüksekokulu (Arapça, İngilizce)

İstenilen Belgeler:

 1. BAŞVURU DİLEKÇESİ: (http://personel.gazi.edu.tr/ adresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan dilekçe), (İlgili sekmeden indirilecek dilekçe örneğinin, doldurulduktan sonra ıslak olarak imzalanması ve bu şekliyle taranarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir.)
 2. NÜFUS CÜZDANI SURETİ: (e-Devlet üzerinden alınacak belge de geçerlidir.)
 3. ÖZ GEÇMİŞ: (Sisteme PDF Formatında yüklenmelidir .)
 4. ASKERLİK DURUM BELGESİ: (Erkek Adaylar İçin) (e Devlet üzerinden alınacak belge de geçerlidir.)
 5. MEZUNİYET BELGELERİ: (e Devlet veya YÖKSİS üzerinden alınacak belgeler de geçerlidir.)
 6. ÖĞRENCİ BELGESİ: (Araştırma görevlisi başvuruları için Yüksek lisans veya Doktora öğrenci belgesi) (e Devlet veya YÖKSİS üzerinden alınacak belgeler de geçerlidir.)
 7. TRANSKRİPT: (Lisans Eğitimi ile ilgili) (onaylı belge) (e Devlet veya YÖKSİS üzerinden alınacak belgeler de geçerlidir.)
 8. ALES BELGESİ: (Sorgulama kodu okunabilir olmalı.) (e Devlet veya ÖSYM üzerinden alınacak belgeler de geçerlidir.)
 9. FOTOĞRAF:(Güncel olmak kaydıyla, dijital ortamda bulunan vesikalık bir adet fotoğrafın veya fiziki vesikalık bir adet fotoğrafın taranarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir.)
 10. YABANCI DİL BELGESİ: (Veya Eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu Tarafından Kabul Edilen Dil Belgesi) (Sorgulama kodu okunabilir olmalı.) (e Devlet, ÖSYM, Anadolu Üniv. vs. üzerinden alınacak belgeler de geçerlidir.)
 11. TECRÜBE DURUMUNU GÖSTERİR BELGE: (İlan edilen Öğretim Görevlisi kadrolarında belirtilen açıklamaya bağlı olarak alınacak onaylı belge)
 12. HİZMET BELGESİ: (Sadece herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) bu belgeyi yükleyeceklerdir. e-Devlet üzerinden alınacak belge de geçerlidir.)
 13. ADLİ SİCİL KAYDI BELGESİ (e-Devlet üzerinden alınacak belge de geçerlidir.)

Açıklama:

 1.  Atanmaya hak kazanıldığında, adayların diploma ve transkriptlerinin aslını veya noter onaylı suretini ibraz etmeleri gerekmektedir.
 2. Yurt dışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin kabul edildiğinin ibraz edilmesi gerekmektedir.

BAŞVURUYA İLİŞKİN UYARILAR:

 1. Adayların 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmaları gerekmektedir.
 2. Son başvuru tarihi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gündür.
 3. Başvuruda istenen tüm belgelerin https://personelilan.gazi.edu.tr adresi üzerinden elektronik olarak yüklenmesi gerekmektedir.
 4. Sınavlar aynı gün yapılacağından ilgili kadrolara müracaat edecek adayların tek bir kadro ilanına başvuru yapmaları gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuru yapan adayların her iki başvurusu da değerlendirmeye alınmayacaktır.
 5. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edilemeyecektir.
 6. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun 100’lük sisteme göre puanı gerekmektedir. Mezuniyeti notu 4’lük ve 5’lik not sistemine göre olanların 100’lük not sistemine eşdeğerliği hesaplanırken “Yükseköğretim Kurumu Not Dönüşüm Tablosu” kullanılır.
 7. Araştırma Görevlisi kadrolarına yapılacak atamalar 2547 sayılı Kanunun 50-d maddesine göre yapılacaktır.
 8. 06.02.2018 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğinde tanımlanan azami öğrenim süresini dolduran ancak 2016- 2017 eğitim öğretim güz yarıyılından itibaren azami süreleri tekrar başlatılan öğrencilerin Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuruları Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının kararı doğrultusunda değerlendirmeye alınmayacaktır.
 9. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme sonuçları aşağıda belirtilen takvim dahilinde ilanda belirtilen internet sitesinde yayımlanacaktır. İlgili web sayfalarından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
 10. İdarenin uygun görmesi halinde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
BAŞVURU VE SINAV TAKVİMİ:
 • Duyuru Başlama Tarihi : 07/12/2020
 • Son Başvuru Tarihi : 21/12/2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 04/01/2021
 • Giriş Sınav Tarihi : 11/01/2021
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 18/01/2021

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

thirteen − twelve =