Galatasaray Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı Yapıyor!

0
499

Galatasaray Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Galatasaray Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 24 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 1 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Galatasaray Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 1 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimine, 10.07.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi alınacaktır. “
İlanda yer alan Galatasaray Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Personel Daire Başkanlığı

Genel Şartlar:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak, ALES’den en az 70 puan almış olmak, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezinde görevlendirilecek öğretim görevlisi(uygulamalı birim) kadrosuna yapılacak başvurularda Fransızca veya İngilizce dillerinden Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak,

İstenen Belgeler

 • Başvurulan kadro ve dereceyi belirten dilekçe
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Mezuniyet belgelerinin tasdikli suretleri (e-Devlet üzerinden karekodlu mezun belgesi de kabul edilmektedir)
 • Tezli yüksek lisans diploması
 • Lisans Not Transkripti
 • Öz geçmiş
 • Merkezi Sınav (ALES) Sonuç Belgesi
 • Yabancı dil belgesi
 • İki adet fotoğraf
Diğer Açıklamalar
 1. Adaylar ilan edilen kadro derecesine atanma şartlarını haiz olmalı, yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgeyi ve herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.
 2. Adayların ilan tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde şahsen veya posta ile başvurması gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli müracaatlar ile postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu durumdaki adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
 3. Başvuru Adresi: Galatasaray Üniversitesi Çırağan Cad. No: 36, 34349, İSTANBUL

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

10 + nineteen =