Galatasaray Üniversitesi 12 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
436

Galatasaray Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Galatasaray Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 11 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 12 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Galatasaray Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 1 Profesör, 7 Doçent, 4 Doktor Öğretim Üyesi, alımı yapılacağını duyurdu.
Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca Üniversitemizin çeşitli birimlerindeki aşağıda unvanları gösterilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları ve “Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönergesi”nde belirtilen şartları haiz olmaları gerekmektedir.”
İlanda yer alan Galatasaray Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi: Bilgisayar Donanımı, Yöneylem Araştırması, Endüstri Mühendisliği
 • İletişim Fakültesi: Bilişim
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Sistematik Felsefe ve Mantık

İstenen Belgeler

 1. Profesör kadrosu devamlı statüde olup atanmak isteyen adayların, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin 14. maddesinde belirtilen şekilde, dilekçe ekinde özgeçmişini, Galatasaray Üniversitesi Asgari Yayın ve Atıf Koşullarının Sağlandığına İlişkin Bildirim Formunu, Doçentlik belgesini, yabancı dil belgesini, 4 adet fotoğraflarını, yayın listesini (başlıca araştırma eseri belirtilecektir), bilimsel çalışma ve yayınları ile bunlara yapılan atıfları 6 adet dosya halinde hazırlayarak Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına,
 2. Doçent kadrosu devamlı statüde olup atanmak isteyen adayların, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin 9. maddesinde belirtilen şekilde, özgeçmişini, Galatasaray Üniversitesi Asgari Yayın ve Atıf Koşullarının Sağlandığına İlişkin Bildirim Formunu, Doçentlik belgesini, yabancı dil belgesini, 4 adet fotoğraflarını, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınları ile bunlara yapılan atıfları 4 adet dosya halinde dilekçelerine ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına,
 3. Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına atanmak isteyen adayların, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin 6. maddesinde belirtilen şekilde, öz geçmişini, Galatasaray Üniversitesi Asgari Yayın ve Atıf Koşullarının Sağlandığına İlişkin Bildirim Formunu, Doktora belgesini, noterden tasdikli veya resmi kurumlarca onaylanmış mezuniyet belgelerini, yabancı dil belgesini, 4 adet  fotoğraflarını, bilimsel çalışma ve yayınları ile bunlara yapılan atıfları 4 adet dosya halinde dilekçelerine ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlıklarına
NOT :
 1. İlan tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılamayan başvurular, eksik belgeli müracaatlar ile postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu durumdaki adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
 2. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
 3. Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi’nin ilanda yer alan öğretim üyesi kadrolarına atamalar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın “YÖK-GELECEK PROJESİ” nin ikinci aşaması olan öncelikli ve özellikli öğretim üyesi istihdamı kapsamında belirlenen “Kritik Teknoloji Alanları” dahilinde tahsis edilen ilave atama izinlerine istinaden yapılacaktır.
 4. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
 5. ADRES : Galatasaray Üniversitesi Çırağan Cad. No: 36, Ortaköy 34349, İSTANBUL

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

six + six =