Forum

Bildirimler
Tümünü temizle

YÖKDİL'e Hazırlanacaklara Tavsiyeler


Balca
(@balca)
Üye Moderator
Katılım : 3 sene önce
Gönderiler: 1039
Konu başlatıcı  

Her şeyden önce belirtmek isteriz ki İngilizce, bir iki ay gibi kısa bir zaman diliminde öğrenilecek bir şey değildir. İngilizceyi öğrenmek bir zaman ve birikim gerektirir. Sınava ilk girişinizde alacağınız puanlar motivasyonunuzu etkilemesin. Çünkü biliyorsunuz ki motivasyon verimli ders çalışmayı etkileyen en önemli olgulardan biridir. Bunun için hedeflerimizi bilmeli, kendimizi psikolojik olarak bu duruma hazırlamalıyız ve en önemlisi düzenli ve disiplinli olarak çalışmamızı sürekli hale getirmeliyiz.

YÖKDİL’e hazırlanırken gramer alt yapınızı eksiksiz şekilde oluşturmalı, her gün düzenli kelime çalışmaları yaparak kelime bilginizi arttırmalı, bol bol okuma çalışmaları ile okuduğunuzu anlama ve yorumlama pratiğinizi geliştirmelisiniz.

Aynı zamanda, çalışmalarınızın gidişatını belirleyebilmek için deneme çözümleri yapıp hata yaptığınız soruları inceleyerek soru çözümlerindeki yanlış yapma olasılıklarını azaltmalısınız. Bunların yanında, YÖKDİL’e hazırlanma sürecinde etkili olan diğer etkenlerde bulunmaktadır.

Bu etkenlerin başında, YÖKDİL’e hazırlık süreci öncesi gerekli olan motivasyon ve özveridir.  Dil öğrenimi sürece yayılan bir durumdur. Bu süreçten en etkili şekilde yararlanabilmek için belirli bir plan ve program doğrultusunda ilerleme sağlanmalıdır.

Çok çalışarak istenilen fayda sağlanamayabilir bu yüzden hem düzenli olmalı hem de ders çalışmaya ayrılan süre etkin şekilde planlanmalıdır. Bu süreçte, sabırlı şekilde oluşturulan plana uyulmalı ve bir sistem dahilinde dersler takip edilerek çalışılmalıdır. Süre sonucunda ve çalışmalarınız doğrultusunda istediğiniz başarıya ulaştığınızı göreceksiniz.

 

YÖKDİL Sınavı ile alakalı detaylı bilgi için


Alıntı
Paylaş: