Forum

Bildirimler
Tümünü temizle

YÖKDİL Çıkmış Sorular Nelerdir?


Yeşim
(@yesim)
Üye Admin
Katılım : 3 sene önce
Gönderiler: 387
Konu başlatıcı  

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) ilk kez 2017 yılında başlayan ve senede iki defa yapılarak lisansüstü eğitim başvurusunda bulunacak adaylardan kamu kurum ve kuruluşlarına başvuracak adayların dil yeterliliklerini belgelendirmek amacıyla Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri olmak üzere adayların 3 temel alandan birini seçerek dil becerilerini belirlemeye yönelik olarak düzenlenen bir yabancı dil sınavıdır.

YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı ) 2017 yılı ile birlikte yılda iki defa yapılmaya başlanmış olup Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmekteydi. 2019 Sonbahar dönemiyle birlikte Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliğinden ayrılarak ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından düzenlenmeye başlamıştır.

 

Birkaç senedir uygulamada olmasına rağmen geçmiş YÖKDİL Sınavlarının maalesef resmi kaynaklar tarafından yayınlanmış soru veya cevap anahtarları bulunmamaktadır. Ancak her dönem sınava giren Remzi Hoca, sınav sonrasında öğrencileriyle YÖKDİL Sınavına yönelik analizlerini ve olası doğru cevaplarını paylaşmaktadır. Remzi Hoca'nın geçmiş YÖKDİL Sınavlarına yönelik analiz ve olası doğru cevaplarına aşağıda yer alan bağlantıdan hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

https://www.remzihoca.com/blog

 

 

Bu konu 3 sene önce 2 defa tarafından Yeşim tarihinde düzenlendi

Alıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: