Forum

Bildirimler
Tümünü temizle

Neden IELTS'e Girmeliyim?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@balca)
Üye
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1039
Konu başlatıcı  

IELTS Sınavı hazırlanma açısından TOEFL,PTE vd. ya da yurtdışı eğitim ve çalışma olanakları için eş değerliliği bulunan YDS'den daha kolay hazırlanabilir bir sınavdır. IELTS'den puan almanın neden kolay olduğu ile alakalı açıklamalara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

· Sadece 7 ile 30 günlük bir çalışmayla 60 ve üzeri eşdeğer bir puan (4.0) kolaylıkla alınabilir. 
· Bu puanları aldırabilecek şu anki tek sınav IELTS’dir. En fazla ikinci girişinizde 4 ve üzeri puan alabilirsiniz.
· Okuma bölümünde okuduğunuzu çok anlamasanız da, sadece kelime bilginizi kullanarak 4 ile 5 puan arası aldırabilecek soru sayısı 10- ile 15 arasıdır.
· Dinleme bölümünde dinlediğinizi çok anlamasanız da, sadece kelime bilginizi kullanarak 4 ile 5 puan arası aldırabilecek soru sayısı 10- ile 15 arasıdır.
· Yazma bölümünde 4 puanın karşılığı çokça yazım yanlışı, gramer hatası, yanlış kelime kullanımı olan kullanıcıya denk gelir. Sadece temel basit cümleleri kullanarak 4 ve üzeri puanı alabilirsiniz.
· Konuşma bölümünde de, aynı yazmada olduğu gibi, 4 puanın karşılığı, konuşmasında çokça hatalı gramer yapısı, yanlış kelime kullanımı olan, duraksayarak konuşan, çoğu soruya cevap veremeyen, ama temel aşina konularda konuşabilen kullanıcıya denk gelir. Lise veya üniversite hazırlık okumuş bir kişinin rahatlıkla alabileceği skor bu bölümde 4 ve üzeridir. 


   
Alıntı
Paylaş: