Forum

Bildirimler
Tümünü temizle

Ücretsiz DUS Kaynakları


Tansu
(@tansu)
Üye Moderator
Katılım : 3 sene önce
Gönderiler: 300
Konu başlatıcı  

DUS(Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı), Ağız-Diş ve Çene Cerrahisi, Ağız-Diş ve Çene Radyolojisi, Ortodonti, Endodonti, Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği), Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi alanlarında uzmanlık eğitimi almak için adayların girmesi zorunlu olduğu bir sınavdır. Uzman olarak görev yapmak isteyen Diş Hekimleri bu sınava girebilirler. Her diş hekimi DUS ‘a girmek zorunda değildir. Eğer hedefiniz uzman statüsünde görev yapmak değil de diş hekimi olarak özel kurumlarda çalışmaya devam etmek ise DUS sınavına girmenize gerek yoktur. Sınav, ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) tarafından yıldan 1 kere Ankara, İzmir ve İstanbul’ da aynı anda gerçekleşmektedir. Yazımızın devamında, DUS’ a Nasıl Hazırlanmalıyım? DUS Nerelerde Geçerli? Ücretsiz DUS Kaynakları?  Başlıklarını inceleyebilirsiniz.

DUS Çıkmış Sorular

Sınava çalışırken ÖSYM(Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi)’ nin sitesinde paylaşmış olduğu DUS yıllara göre çıkmış olan sorular ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz DUS Kaynakları

Ücretsiz faydalanabileceğiniz YDS kaynaklarına vereceğimiz bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Ayrıca ÖSYM’ nin sayfasında paylaşmış olduğu sınav soruları hazırlanırken kullanılan kaynakları aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.


Alıntı
Paylaş: