Fırat Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
138
Fırat Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana göre çeşitli Fakülte ve bölümlere, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi olarak akademik personel alımı yapılacaktır.

Fırat Üniversitesi çeşitli fakülte ve bölümlere akademik personel alımı yapacağını duyurmuştur.

Fırat Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana göre çeşitli Fakülte ve bölümlere, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi olarak akademik personel alımı yapılacaktır.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Birimlerine, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 2547 sayılı Kanun ve 657 sayılı Kanunun 48. maddesi hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.

Sınav Takvimi:

İlk Başvuru Tarihi: İlanın Resmî Gazete’ de yayımlandığı tarihtir.

Başvuru değerlendirme ve sınav takvimi: Son başvuru tarihi, ön değerlendirme tarihi, sınav giriş tarihi ve sonuç açıklama tarihi Üniversitemizin www.firat.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

Başvuru adresi: Fırat Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Elazığ

Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’ de yayımlandıktan sonra 15 gündür.

Özel Şartlar

-Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.


– Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.


– 14/3/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup 9/11/2018 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarından mezun olanların, meslek yüksekokullarının en az tezli yüksek lisans mezunu olmak şartı aranan öğretim görevlisi kadrolarına başvurularında, bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkra hükümleri uygulanmaz. Tezsiz yüksek lisans mezunlarının öğretim görevlisi kadrosuna üç yıl süre ile ataması yapılır. Bu kapsamda atananların atama süresi içerisinde alanlarıyla ilgili tezli yüksek lisans programlarını tamamlamaları şarttır. Süresi içinde alanlarıyla ilgili tezli yüksek lisans programlarını tamamlayamayanların yeniden ataması yapılmaz.

Muafiyet

 1. Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda (deneyiminin uzmanlık alanları ile ilgili olması kaydıyla), yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
 2. Meslek yüksekokullarının, genel şartlar başlığı altında yer alan 4. maddesi kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

 • Özgeçmiş
 • Dilekçe (www.firat.edu.tr sayfasında temin edilebilir.)
 • 1 Adet Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı)
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Lisans Mezuniyet Belgesi (Onaylı veya Fotokopisi ile e-devlet çıktısı ile birlikte)
 • Tezli Yüksek Lisans Belgesi (Onaylı veya Fotokopisi ile e-devlet çıktısı ile birlikte)
 • Lisans Transkript Belgesi (Aslı veya Onaylı)
 • İsteniyorsa Doktora, Sanatta Yeterlilik, Uzmanlık Belgesi (Onaylı)
 • ALES Belgesi
 • Yabancı Dil Belgesi (KPDS/ÜDS/YÖKDİL/YDS)
 • Askerlik Terhis veya Tecil Belgesi
 • İlan Şartında Deneyim veya Hizmet İsteniyorsa Onaylı Hizmet Belgesi
 • Adli Sicil Belgesi

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

2 × three =