Fırat Üniversitesi 3 Profesör Alımı Yapacak!

0
238

Fırat Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Fırat Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 2 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 3 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Fırat Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 3 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümleri uyarınca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır.”
İlanda yer alan Fırat Üniversitesi alım yapılacak Profesör kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
  • Mühendislik Fakültesi: Makine Mühendisliği Bölümü
  • Tıp Fakültesi: Anestoziyoloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı

Başvuru Şartları, Tarihi ve İstenen Belgeler:

  • Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Yurt dışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
  • Pandemi sürecinde İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını değiştirebilir veya iptal edebilir.
  • Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuracak adayların; www.firat.edu.tr adresinde bulunan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Bilgi Sistemi üzerinden Öğretim Üyesi kadrosuna başvurabilmek için Gerekli Asgari Koşullar tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak 1 adet çıktı halinde dilekçesi ile birlikte, bilimsel eserlerinden oluşan dosyasının 1 (bir) nüshasını basılı olarak, bu dosyadaki belgeleri içeren PDF formatında hazırlanmış olan 6 (altı) adet CD/DVD veya taşınabilir bellek ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
NOT : Müracaat eden adayların öğretim üyeliği kadrolarına başvuru ile ilgili koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Ön Değerlendirme Komisyonu” tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşullara uymadığı tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

fourteen − 11 =