Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 2 Öğretim Elemanı Alım İlanı

0
1272

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 2 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 28 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 2 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğünden: ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına yapılacak atamalarda uygulanacak merkezi sınav ile giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca aşağıda nitelikleri ve adedi belirtilen birimlere 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca Araştırma Görevlisi alımı yapılacaktır.”
İlanda yer alan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik Mimarlık Fakültesi: Yazılım Mühendisliği
*Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 22.05.2019 tarihli yürütme kurulu kararı gereğince, yapılacak başvurularda dikkate alınacak ALES puan türlerinin üniversitelerce belirlenmesi gerektiğinden tabloda belirtilen puan türleri esas alınacaktır.

BAŞVURULARDA İSTENİLEN BELGELER

 1. Dilekçe (http://basvuru.ogu.edu.tr/ internet adresine giriş yaptığınız takdirde dilekçenizin dökümünü alabilmeniz için doldurmanız gereken form ekrana gelecektir.)
 2. Özgeçmiş(herhangi bir formatta)
 3. Nüfus cüzdanı Fotokopisi (e-Devlet üzerinden alınan nüfus kayıt örneği de kabul edilecektir.)
 4. Merkezi sınav (ALES) belgesi. (Sonuçların açıklandığı tarihten itibaren beş yıl geçerlidir.)
 5. Yabancı dil sınavı ( YDS, YÖK-DİL veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınav) sonuç belgesi.
 6. Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi ve ilanda belirtilen kadro ile özel şartlara bağlı olarak gerekli ise lisansüstü öğrenim (yüksek lisans/ doktora/Sanatta Yeterlik/Tıpta-Diş Hekimliğinde Uzmanlık/Yan Dal Uzmanlık) belgelerinin fotokopisi(Başvuruda bulunacak olan adaylar e-Devlet üzerinden alınan kare kodlu belgeler ile başvuru yapılabilecektir. e-Devlet harici diploma/mezuniyet belgelerinin, atanmaya hak kazanılması halinde aslı veya noter onaylı sureti ibraz edilecektir.)
 7. Lisans Transkript belgesinin aslı, onaylı örneği veya fotokopisi
 8. İstenilen alanla ilgili halen yüksek lisans veya doktora öğrencisi olduğuna dair öğrenci belgesi.( e- Devletten alınacak kare kodlu öğrenci belgesi geçerlidir.)
 9. Erkek adaylar için terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge (Askerlik şubelerinden alınmış veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge ile başvuru yapabileceklerdir.
 10. Onaylı Hizmet Belgesi.(Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar için ıslak ya da elektronik imzalı belge)
 11. Adli sicil kaydı. (e-Devletten alınan kare kodlu belgeler geçerlidir)
 12. Başvuru belgelerinin onaysız fotokopileri de kabul edilmektedir. (Aslı ya da onaylı fotokopisi istenenler belgeler hariç)

DİĞER AÇIKLAMALAR

 • Başvurular, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, Meşelik Kampüsü Büyükdere Mah.Prof. Dr. Nabi AVCI Bulvarı No:4 Posta Kodu: 26040 Odunpazarı/ESKİŞEHİR adresine şahsen veya posta yoluyla yapılabilir. Postadaki gecikmeler nedeniyle ilanda belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz. Son başvuru tarihinin resmi tatil gününe rastlaması durumunda başvurular bir sonraki mesai günü, mesai bitimine kadar yapılabilir.
 • Başvuran adaylar ile atanmaya hak kazanan adayların durumları Üniversitemizin https://personel.ogu.edu.tr adresinde duyurulacak olup ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
 • İlanda belirtilen kadrolardan birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • Yurt dışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin aslının veya onaylı suretinin başvurulara eklenmesi gerekmektedir.
 • Atanmaya hak kazanan adaylar başvuru belgelerinin asıllarını ibraz etmek zorundadır. Atanmaya hak kazandığı halde yukarıda belirtilen şartlardan birisini taşımadığının ya da istenilen belgelerden birisinin eksik olduğunun tespit edilmesi halinde atama yapılmayacaktır. Atanmış olsa dahi söz konusu yapılan atama işlemi iptal edilecektir.
 • Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.
SINAV TAKVİMİ
 • İlk Başvuru Tarihi : 28.12.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 11.01.2021
 • Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi : 19.01.2021
 • Sınav Tarihi : 22.01.2021
 • Sonuç Açıklanma Tarihi : 28.01.2021
 • Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi : https://personel.ogu.edu.tr

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14 − 12 =