Erzurum Teknik Üniversitesi 2 Öğretim Üyesi Alacak!

0
450

Erzurum Teknik Üniversitesi 2 Doçent alımı yapacak!

Erzurum Teknik Üniversitesi 2 Doçent olarak akademik personel alacağımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden duyurmuştur.

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize aşağıda unvanı, derecesi ve nitelikleri belirtilen kadrolara; 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Atama ve Yükseltme Kriterleri’nde belirtilen şartları sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuru Şartları

Doçent kadroları daimi statüdedir. Doçent kadrosuna müracaat edecek adayların https://erzurum.edu.tr/menu/formlar26 adresinden ulaşılabilecekleri başvuru formunu doldurarak dilekçelerine; özgeçmişlerini, doçentlik belgesinin onaylı örneğini, doçentlik yabancı dil belgesi, lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgeleri, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdanının fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini içeren dosyaya Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Kriterlerine göre hazırlanmış puan cetvelini ekleyip, elektronik başvuru dosyasını oluşturacaklardır. Bu dosyadan 1 (bir) adet basılı olarak, 3 (üç) adet elektronik ortamda (CD/Flash Bellek) hazırlayarak şahsen Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

Not: Son başvuru tarihi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür. Başvurular şahsen yapılacaktır. Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Genel Açıklamalar

1) Adayların 657 saylı Devlet Memurları Kanunun 48’inci maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.

2) Adayların mecburi hizmet yükümlülüğünün bulunmadığına dair belgeyi müracaat sırasında ilgili birime vermeleri gerekmektedir.

3) Bir aday birden fazla kadroya başvuramaz. Aksi takdirde tüm başvuruları geçersiz sayılır.

4) Yabancı ülkelerde alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylandığına dair belgelerin müracaat dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

5) Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

6) Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.

7) Müracaat eden adayların Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Kriterlerinde (https://erzurum.edu.tr/birim/personel/ adresinden ulaşılabilir) belirtilen esaslara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Bilimsel Dosya İnceleme Komisyonu” tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.

İlanda Erzurum Teknik Üniversitesi alım yapılacak kadroyu aşağıda belirtmiştir:

Spor Bilimleri Fakültesi: Beden Eğitimi ve Spor bölümü 2 Doçent alımı için aranan koşullar; Doçentlik unvanını Spor Bilimleri alanında almış olmak. Kuvvet egzersizleri ve bağışıklık sistemi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.           

Resmi gazete ilanı için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

twenty − one =