Doğuş Üniversitesi Akademik Personel Alımı

0
1352

Doğuş Üniversitesi akademik personel ilanı yayımladı.

Doğuş Üniversitesi çeşitli fakülte ve bölümlerine 13 Doktor Öğretim Üyesi, 1 Doçent, 1 Profesör, 3 Araştırma Görevlisi ve 3 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağı ile ilgili ilanı 22 Mayıs 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Doğuş Üniversitesi akademik personel ilanında, 16 öğretim üyesi ve 6 öğretim elemanı alımı yapacağını duyurdu. ” Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Fakülte Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 Sayılı Kanunun 23. 24. ve 26. Maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Öğretim Üyeleri alınacaktır.”

İstenilen Belgeler

Profesör kadrosu tam zamanlı statüde olup, başvuracak adayların başvurmak istedikleri Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserlerini” belirttiği dilekçesine;
 • YÖK Formatlı özgeçmişini,
 • 2 adet vesikalık fotoğrafını,
 • Lisans, yüksek lisans, doktora diplomalarını ve
 • Noter tasdikli doçentlik belgesini, tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları,
 • Yönettiği doktora çalışmalarını,
 • Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosyayı da ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 05/06/2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Rektörlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
Doçent kadrosu tam zamanlı statüde olup, başvuracak adayların;
 • YÖK Formatlı özgeçmişini,
 • Lisans, yüksek lisans, doktora diplomalarını ve
 • Noter tasdikli doçentlik belgesini,
 • 2 adet vesikalık fotoğrafını,
 • Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını 4 nüsha halinde dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 05/06/2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Rektörlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların;
 • YÖK Formatlı özgeçmişini,
 • Lisans, yüksek lisans, doktora belgesini,
 • 2 adet vesikalık fotoğrafını,
 • Bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 nüsha halinde dilekçe ekinde ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 05/06/2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Fakülte Dekanlığı’na başvurmaları gerekmektedir.

Önemli

 1. Kadrolara başvuracak adayların yukarıda belirtilen evraklarıyla beraber https://www.dogus.edu.tr/docs/default-source/dokumanlar/akademikyukseltme-ve-atama-yonergesi.pdf?sfvrsn=209a99a3_2 linkinde Ek1’de yer alan puanlama tablosunu doldurarak teslim etmeleri gerekmektedir.
 2. Yurtdışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Kargo veya postadan kaynaklı gecikmeler dikkate alınmayacak olup gecikmelerden
 3. Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvuru evraklarının son başvuru zamanı olan 05/06/2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar Rektörlük ya da ilgili dekanlığa ulaştırılmış olması gerekmektedir.

Başvuru Yeri ve Tarihi

BAŞVURU ADRESİ: Doğuş Üniversitesi Rektörlüğü / Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı/Mühendislik Fakültesi Dekanlığı/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı/Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü / Sağlık Bilimleri Yüksekokulu – Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mah. Bosna Bul. No: 140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul Tel: 444 79 97 /www.dogus.edu.tr
İlan Tarihi: 22.05.2020 İlan Bitiş Tarihi:  05.06.2020

Öğretim Elemanı Alımı

Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununda belirtilen koşullar ile 09.11.2018 Tarihli 30590 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” Hükümleri ve 17 Nisan 2020 Tarih ve 31102 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” maddesi uyarınca, ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ve ÖĞRETİM GÖREVLİSİ alınacaktır. ”
ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR:
 • ALES sınavından en az 70 puan almış olmak
 • YDS’den veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 50 puan veya muadili bir puan almış olmak (İngilizce eğitim veren bölümler için YDS’den veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 80 almış olmak).
 • Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.
ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR:
 • ALES ‘ten en az 70 puan almış olmak.
 • En az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak.
 • Yabancı Diller Birimi için YDS’den veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 80 puan veya muadili bir puan almış olmak.

İstenilen Belgeler

 1. Başvuru Dilekçesi (Dilekçe, başvurulan kadro ve iletişim bilgilerini içeren ıslak imzalı olmalıdır.)
 2. YÖK Formatında Türkçe Özgeçmiş
 3. Öğrenim Belgeleri (Lisans-Yüksek Lisans -Doktora diploma ve Lisans transkript belgesinin aslı ya da onaylı örneği, öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi)
 4. ALES Belgesi (ALES muafiyeti için, görev yapılan Yükseköğretim Kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı)
 5. YDS veya Eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca Kabul Edilen Sınav Belgesi
 6. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 7. 2 adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı)
 8. SGK Hizmet Dökümü (E-Devlet üzerinden alınan barkodlu belge)
 9. Adli Sicil Kaydı Belgesi

Açıklamalar

 1.  Yurt dışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
 2. Ön değerlendirme ve giriş sınavı sonuçları belirtilen sonuç açıklama tarihlerinde www.dogus.edu.tr adresinde yayımlanacaktır.
 3. Belirtilen şartları taşıyanlar bölüm ile ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvurabilirler. Kargo veya postadan kaynaklı gecikmeler dikkate alınmayacak olup gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
 4. Başvuru evraklarının son başvuru zamanı olan 05.06.2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar ilgili dekanlık veya müdürlüğe ulaştırılmış olması gerekmektedir.
Sınav Takvimi
Başvuru Tarihi : 22.05.2020 Son Başvuru Tarihi : 05.06.2020 Ön Değerlendirme Tarihi : 08.06.2020 Giriş Sınavı Tarihi : 10.06.2020 Sonuç Açıklama Tarihi : 12.06.2020 BAŞVURU ADRESİ: Doğuş Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı/Mühendislik Fakültesi Dekanlığı/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı/ Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü/ Sağlık Bilimleri Yüksekokulu – Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mah. Bosna Bul. No: 140 34680 Çengelköy Üsküdar-İstanbul Tel: 444 7997 /www.dogus.edu.tr  Resmi Gazete İlanı
Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × five =