Doğuş Üniversitesi 11 Akademik Personel Alımı Yapacak!

0
279

Doğuş Üniversitesi 11 akademik personel alacaktır!

Doğuş Üniversitesi 11 Araştırma Görevlisi/Öğretim Görevlisi alımı yapacağını duyurmuştur. Haberimizde alım ilanı ile ilgili detayları inceleyebilirsiniz.

Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununda belirtilen koşullar ile 09.11.2018 Tarihli 30590 Sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” Hükümleri uyarınca, Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alınacaktır.

Başvuru Tarihi : 30.01.2020

Son Başvuru Tarihi : 13.02.2020

Ön Değerlendirme Tarihi : 17.02.2020

Giriş Sınavı Tarihi : 19.02.2020

Sonuç Açıklama Tarihi : 21.02.2020

– Yurt dışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

– Ön değerlendirme ve giriş sınavı sonuçları belirtilen sonuç açıklama tarihlerinde www.dogus.edu.tr adresinde yayımlanacaktır.

– Belirtilen şartları taşıyanlar bölüm ile ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvurabilirler. Kargo veya postadan kaynaklı gecikmeler dikkate alınmayacak olup gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvuru evraklarının son başvuru zamanı olan 13.02.2020 Perşembe günü saat 17:30’a kadar ilgili dekanlık veya müdürlüğe ulaştırılmış olması gerekmektedir.

Araştırma Görevlileri için Aranan Koşullar:

 • ALES sınavından en az 70 puan almış olmak
 • YDS’den veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 50 puan veya muadili bir puan almış olmak (İngilizce eğitim veren bölümler için YDS’den veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 80 almış olmak).

Öğretim Görevlileri için Aranan Koşullar:

 • ALES ‘ten az 70 puan almış olmak.
 • En az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak.
 • Yabancı Diller Birimi için YDS’den veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 80 puan veya muadili bir puan almış olmak.

Başvuruda İstenilen Belgeler:

 • Başvuru Dilekçesi (Dilekçe, başvurulan kadro ve iletişim bilgilerini içeren ıslak imzalı olmalıdır.)
 • YÖK Formatında Türkçe Özgeçmiş
 • Öğrenim Belgeleri (Lisans-Yüksek Lisans -Doktora diploma ve Lisans transkript belgesinin aslı yada onaylı örneği, öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi)
 • ALES Belgesi (ALES muafiyeti için, görev yapılan Yükseköğretim Kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı)
 • YDS veya Eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca Kabul Edilen Sınav Belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • 2 adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı)
 • SGK Hizmet Dökümü (E-Devlet üzerinden alınan barkodlu belge)
 • Adli Sicil Kaydı Belgesi

Başvuru Adresi:

Doğuş Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ,Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı- Acıbadem Yerleşkesi: Hasanpaşa Mah. Zeamet Sok. No: 21 34722-Kadıköy/İstanbul Tel: 444 79 97/www.dogus.edu.tr İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı/Hukuk Fakültesi/ Meslek Yüksekokulu – Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mah. Bosna Bul. No: 140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul Tel: 444 7997 / www.dogus.edu.tr

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6 + one =