Doğuş Üniversitesi 27 Akademik Personel Alacak!

0
652

Doğuş Üniversitesi 27 Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alımı yapacağını duyurmuştur.

Doğuş Üniversitesi 27 Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi olarak akademik personel alımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden duyurmuştur.

Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Fakülte Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun 23. 24. ve 26. maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Öğretim Üyeleri alınacaktır.

Başvuru Belgeleri

– Profesör kadrosu tam zamanlı statüde olup, başvuracak adayların başvurmak istedikleri Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserlerini” belirttiği dilekçesine YÖK Formatlı özgeçmişini, 2 adet vesikalık fotoğrafını, lisans, yüksek lisans, doktora diplomalarını ve noter tasdikli doçentlik belgesini, tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosyayı da ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 07.09.2020 Pazartesi günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Rektörlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

– Doçent kadrosu tam zamanlı statüde olup, başvuracak adayların YÖK Formatlı özgeçmişini, lisans, yüksek lisans, doktora diplomalarını ve noter tasdikli doçentlik belgesini, 2 adet vesikalık fotoğrafını, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını 4 nüsha halinde dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 07.09.2020 Pazartesi günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Rektörlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

– Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların YÖK Formatlı özgeçmişini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesini, 2 adet vesikalık fotoğrafını, bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 nüsha halinde dilekçe ekinde ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 07.09.2020 Pazartesi günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Fakülte Dekanlığına başvurmaları gerekmektedir.

Önemli Notlar

*Kadrolara başvuracak adayların yukarıda belirtilen evraklarıyla beraber https://www.dogus.edu.tr/docs/default-source/dokumanlar/akademikyukseltme-ve-atama-yonergesi.pdf?sfvrsn=209a99a3_2 linkinde Ek1’de yer alan puanlama tablosunu doldurarak teslim etmeleri gerekmektedir.

*Yurtdışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

*Kargo veya postadan kaynaklı gecikmeler dikkate alınmayacak olup gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvuru evraklarının son başvuru zamanı olan 07.09.2020 Pazartesi günü saat 17:30’a kadar Rektörlük ya da ilgili dekanlığa ulaştırılmış olması gerekmektedir.

Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununda belirtilen koşullar ile 09.11.2018 Tarihli 30590 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” Hükümleri ve 17 Nisan 2020 Tarih ve 31102 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” maddesi uyarınca, ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ve ÖĞRETİM GÖREVLİSİ alınacaktır.

Başvuru Belgeleri

 • Başvuru Dilekçesi (Dilekçe, başvurulan kadro ve iletişim bilgilerini içeren ıslak imzalı olmalıdır.)
 • YÖK Formatında Türkçe Özgeçmiş
 • Öğrenim Belgeleri (Lisans-Yüksek Lisans Doktora diploma ve Lisans transkript belgesinin aslı ya da onaylı örneği, öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi)
 • ALES Belgesi (ALES muafiyeti için, görev yapılan Yükseköğretim Kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı)
 • YDS veya Eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca Kabul Edilen Sınav Belgesi
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • 2 adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı)
 • SGK Hizmet Dökümü (E-Devlet üzerinden alınan barkodlu belge)
 • Adli Sicil Kaydı Belgesi

Sınav ve Başvuru Tarihi

 • Başvuru Tarihi: 24.08.2020
 • Son Başvuru Tarihi: 07.09.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 09.09.2020
 • Giriş Sınavı Tarihi: 11.09.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 14.09.2020

Doğuş Üniversitesi alım yapılacak kadroyu aşağıda belirtmiştir:

Fen Edebiyat Fakültesi: Psikoloji bölümü

Mühendislik Fakültesi: Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği

Sanat ve Tasarım Fakültesi: Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Oyunculuk, Endüstriyel Tasarım bölümleri

Hukuk Fakültesi: Özel Hukuk / İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı

Diğer ilan detayları için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

2 + 4 =