Doğuş Üniversitesi 23 Akademik Personel Alım Yapacak!

0
145

Doğuş Üniversitesi akademik personel alımı yapılacağını duyurdu.

Doğuş Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına kadro adeti belli 20 öğretim üyesi ve 3 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 24 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Doğuş Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 6 Doktor Öğretim Üyesi, 4 Doçent ve 10 Profesör ile 2 Araştırma Görevlisi ve 1 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununda belirtilen koşullar ile 09.11.2018 Tarihli 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” Hükümleri ve 17 Nisan 2020 Tarih ve 31102 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” maddesi uyarınca, ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ve ÖĞRETİM GÖREVLİSİ alınacaktır. ”
İlanda yer alan Doğuş Üniversitesi alım yapılacak akademik personel kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik Fakültesi: Endüstri Mühendisliği (İngilizce), Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
 • Rektörlük: Yabancı Diller Birimi

İstenilen Başvuru Belgeleri:

 1. Başvuru Dilekçesi (Dilekçe, başvurulan kadro ve iletişim bilgilerini içeren ıslak imzalı olmalıdır.)
 2. YÖK Formatında Türkçe Özgeçmiş
 3. Öğrenim Belgeleri (Lisans-Yüksek Lisans – Doktora diploma ve Lisans transkript belgesinin aslı ya da onaylı örneği, öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi )
 4. ALES Belgesi (ALES muafiyeti için, görev yapılan Yükseköğretim Kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı)
 5. YDS veya Eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca Kabul Edilen Sınav Belgesi
 6. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 7. 2 adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı)
 8. SGK Hizmet Dökümü (e-Devlet üzerinden alınan barkodlu belge)
 9. Adli Sicil Kaydı Belgesi

Sınav Takvimi

 • Başvuru Tarihi : 24.12.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 08.01.2021
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 11.01.2021
 • Giriş Sınavı Tarihi : 13.01.2021
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 15.01.2021
 1. Yurt dışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
 2. Ön değerlendirme ve giriş sınavı sonuçları belirtilen sonuç açıklama tarihlerinde www.dogus.edu.tr adresinde yayımlanacaktır.
 3. Belirtilen şartları taşıyanlar bölüm ile ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvurabilirler. Kargo veya postadan kaynaklı gecikmeler dikkate alınmayacak olup gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvuru evraklarının son başvuru zamanı olan 08.01.2021 Cuma günü saat 16:00’a kadar ilgili dekanlık veya müdürlüğe ulaştırılmış olması gerekmektedir.
 4. BAŞVURU ADRESİ: Doğuş Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Dekanlığı/Yabancı Diller Birimi Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mah. Bosna Bul. No: 140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul Tel: 444 7997 / www.dogus.edu.tr

Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Fakülte Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun 23. 24. ve 26. Maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Öğretim Üyeleri alınacaktır. ”
İlanda yer alan Doğuş Üniversitesi alım yapılacak öğretim elemanı kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Sanat ve Tasarım Fakültesi: Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Tekstil ve Moda Tasarımı, Grafik (İngilizce), Oyunculuk
 • Hukuk Fakültesi: Medeni Hukuk
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İşletme (İngilizce)
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Psikoloji (İngilizce), Psikoloji, Mütercim ve Tercümanlık (İngilizce)
 • Mühendislik Fakültesi: Yazılım Mühendisliği (Türkçe), Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:

 1. Profesör kadrosu tam zamanlı statüde olup, başvuracak adayların başvurmak istedikleri Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserlerini” belirttiği dilekçesine YÖK Formatlı özgeçmişini, 2 adet vesikalık fotoğrafını, lisans, yüksek lisans, doktora diplomalarını ve noter tasdikli doçentlik belgesini, tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosyayı da ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 08.01.2021 Cuma günü saat 16:00’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Rektörlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
 2. Doçent kadrosu tam zamanlı statüde olup, başvuracak adayların YÖK Formatlı özgeçmişini, lisans, yüksek lisans, doktora diplomalarını ve noter tasdikli doçentlik belgesini, 2 adet vesikalık fotoğrafını, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını 4 nüsha halinde dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 08.01.2021 Cuma günü saat 16:00’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Rektörlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
 3. Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların YÖK Formatlı özgeçmişini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesini, 2 adet vesikalık fotoğrafını, bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 nüsha halinde dilekçe ekinde ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 08.01.2021 Cuma günü saat 16:00’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Fakülte Dekanlığı’na başvurmaları gerekmektedir.
Başvuru Yöntemi ve Tarihleri:
 • Kadrolara başvuracak adayların yukarıda belirtilen evraklarıyla beraber https://www.dogus.edu.tr/docs/default-source/dokumanlar/akademik-yukseltme-ve-atama-yonergesi.pdf?sfvrsn=209a99a3_2 linkinde Ek 1’de yer alan puanlama tablosunu doldurarak teslim etmeleri gerekmektedir.
 • Yurt dışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
 • Kargo veya postadan kaynaklı gecikmeler dikkate alınmayacak olup gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvuru evraklarının son başvuru zamanı olan 08.01.2021 Cuma günü saat 16:00’a kadar Rektörlük ya da ilgili dekanlığa ulaştırılmış olması gerekmektedir.
 • BAŞVURU ADRESİ: Doğuş Üniversitesi Rektörlüğü / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / Sanat ve Tasarım Fakültesi /Hukuk Fakültesi /Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı/Mühendislik Fakültesi Dekanlığı/ Dekanlığı/ – Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mah. Bosna Bul. No: 140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul Tel: 444 79 97 /www.dogus.edu.tr

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

seventeen − 2 =