Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı Yayımladı

0
620

Dicle Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Dicle Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 11 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 21 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Dicle Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 9 Profesör, 11 Doçent ve 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır.”
 • Başvuru süresi, ilanın yayım tarihinden başlamak üzere 15 (onbeş) gündür. Kadrolara müracaat eden adayların başvurularının Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan ve (http://www.dicle.edu.tr) adresindeki “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” kriterlerine uygun olması gerekmektedir. Bu kriterlere uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
İlanda yer alan Dicle Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Eczacılık Fakültesi: Temel Eczacılık Bilimleri Bölümü
 • Edebiyat Fakültesi: Sosyoloji Bölümü
 • Fen Fakültesi: Matematik Bölümü
 • Hukuk Fakültesi: Özel Hukuk Bölümü
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü
 • İlahiyat Fakültesi: Temel İslam Bilimleri Bölümü
 • Mimarlık : Mimarlık Bölümü
 • Tıp Fakültesi: Dahili Tıp Bilimleri Bölümü
 • Veteriner Fakültesi: Klinik Bilimler Bölümü
 • Ziraat Fakültesi: Zootekni Bölümü
 • Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi: Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Eğitim Bilimleri bölümleri
 • Sivil Havacılık Yüksekokulu: Uçak Gövde-Motor Bakımı Bölümü
 • Atatürk Sağlık Yüksekokulu: Hemşirelik Bölümü
 • Diyarbakır Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu: Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri, Muhasebe ve Vergi bölümlerine alım yapılacaktır.

İstenen Belgeler

 • Profesör kadroları devamlı statüde olup, başvurulan ana bilim dalını ve başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçelerine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, öz geçmiş, puanlar çizelgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan çalışmalarının 1 takımını dosya halinde; dosyadaki tüm bilgi ve belgeleri de PDF formatında 5 adet taşınabilir belleğe aktararak Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.
 • Doçent kadroları devamlı statüde olup, başvurulan ana bilim dalını belirttikleri dilekçelerine nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenim belgeleri, 2 adet fotoğraf, öz geçmiş, doçentlik belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan belgelerin 1 takımını dosya halinde, dosyadaki tüm bilgi ve belgeleri de PDF formatında 3 adet taşınabilir belleğe aktararak Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.
 • Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvurulan ana bilim dalını belirttikleri dilekçelerine, nüfus cüzdanı fotokopisi, öz geçmiş, puanlar çizelgesi, yabancı dil belgesi, öğrenim belgeleri, 2 adet fotoğraf ayrıca bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan belgelerin 1 takımını dosya halinde; dosyadaki tüm bilgi ve belgeleri de PDF formatında 3 adet taşınabilir belleğe aktararak, kadronun ilan edildiği birime şahsen başvuracaklardır.

Önemli Bilgiler:

 1. İlanımızda; 01.01.2018 tarihinde yürürlüğe giren 2547 sayılı Kanunun ek 38’ inci maddesi uyarınca belirlenen % 20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek doktor öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
 2. Süresi içerisinde yapılmayan başvurular ile Rektörlüğümüz ve ilgili birimlerce kurulacak başvuru ön değerlendirme komisyonu tarafından ilgili mevzuatın gereğini ve ilan başvuru şartlarını taşımadığı veya eksik belgeli olduğu tespit edilenlerin başvuruları ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek, adaylar ilana çıkan kadrolardan yalnızca birine başvurabileceklerdir. Adaylar ilan şartlarında belirtilen hususların tamamını belgelendireceklerdir.
 3. Doçent unvanına sahip olan adaylar doktor öğretim üyesi kadrolarına başvuramazlar.
 4. Daha önce Üniversitemizce açılmış herhangi bir kadroya başvurmuş olup başvurusu halen derdest olanlar ile herhangi bir kadro başvurusuyla ilgili yargı süreci devam edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 5. Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini sunmaları zorunludur.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

9 + 17 =