Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı Yayımladı

0
506

Bursa Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Bursa Uludağ Üniversitesi, 11 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 4 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Bursa Uludağ Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 11 Doçent ve 3 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlere 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümleri ile Üniversitemiz Senatosunun tespit ettiği atama kriterlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.”
İlanda yer alan Bursa Uludağ Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri
 • Veteriner Fakültesi: Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü
 • Ziraat Fakültesi: Zootekni Bölümü

GENEL ŞARTLAR

 •  İlanda yer alan Doçent kadrosu için Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için ilgili birime ilan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvurmak gerekmektedir.
 • Doçentler 2547 sayılı Kanunun 36. maddesinin (a) bendinin 1. fıkrasına göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere alınacaktır.
 • Adaylar 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartlarını taşımak zorundadır.
 • Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • İlan edilen kadroya ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır.
 • İstenen belgeler başvuru dilekçe örneğinde belirtilmiş olup, yayınlarına UAKBİS veya BUAKBİS sisteminden erişilemeyen adaylar yayın dosyaları ile başvuracaktır. (Dilekçe örneği ilan metni ekinde http://www.uludag.edu.tr ve http://www.uludag.edu.tr/personel adresinde yayınlanmıştır) 7 – İlanımızda belirtilen Öğretim Üyesi kadroları YÖK tarafından Üniversitemize tahsis edilen Öncelikli ve Özellikli Alan Öğretim Üyesi kontenjanları kapsamındadır. 8 – Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü yayınlanmış ilanı her aşamasında iptal edebilir.

İstenen Belgeler

 1. Başvuru dilekçesi.
 2. (x) Puanlı Yayın Listesi (Profesör kadrosuna başvuracak adaylar Başlıca Araştırma Eserini belirteceklerdir)
 3. (x) Öz geçmiş
 4. (x) Öğrenim Belgeleri (Dr. Öğretim Üyesi adayları Doktora, Profesör-Doçent adayları için Doçentlik Belgesi)
 5. (x) Yabancı Dil Belgesi (Dr. Öğretim Üyesi adayları için)
 6. (x) Onaylı hizmet belgesi (Uludağ Üniversitesi personeli çalıştıkları birimden, Uludağ Üniversitesinde çalışmayan adaylar çalıştıkları veya ayrıldıkları kurumdan alacaktır)
 7. (x) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 8. Fotoğraf (2 adet)
 9. (x) Yayın Dosyası (Puanlı Yayın Listesine Göre Sıralanmış) * Yayınlarına UAKBİS veya BUAKBİS Sisteminden erişilebilen adaylar (Uludağ Üniversitesi Öğretim Elemanları) dosya teslim etmeyecektir. * Yayınlarına UAKBİS veya BUAKBİS Sisteminden erişilemeyen adaylar; Profesör kadrosu adayları 6 adet, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi kadrosu adayları 4 adet dosya teslim edecektir.
  NOT: (X) İle işaretli belgeler ve yayın dosyası Bursa Uludağ Üniversitesi personelinden istenmeyecek olup UAKBİS Sisteminden alınacaktır. Bu nedenle adayların, istenen bilgilerin son durumunu sisteme girmeleri gerekmektedir.
Sınav Takvimi
 • Yayın Tarihi ve Yeri : 11.11.2020 Çarşamba – resmigazete.gov.tr Son Başvuru Tarihi : 25.11.2020 Çarşamba

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

fifteen − ten =