Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Akademik Alım İlanı

0
231

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 8 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 19 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 3 Profesör, 5 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin çeşitli birimlerine, 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesine göre aşağıda belirtilen bölüm ve anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır.”
İlanda yer alan Burdur Mehmet Akif Ersoy  Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Veterinerlik Fakültesi:  Klinik Bilimler
 • Diş Hekimliği Fakültesi: Klinik Bilimler, Temel Bilimler
 • Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu: Konaklama İşletmeciliği

Başvuru Şartları ve İstenilen Başvuru Belgeleri:

Profesör kadroları için,
 • Başvurdukları ana bilim dalını belirten dilekçelerine;
 • Öz geçmiş ve yayın listesi Doçentlik Belgesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) adet dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına;
Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuranların
 • Başvurdukları ana bilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine,
 • Öz geçmiş,
 • Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, 3 adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan, 4 (dört) nüsha dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek ilgili birime;
 • İlana müracaat edecek adayların ilanın Resmî Gazete’de yayınlandığı tarihi takip eden 15 gün içerisinde başvuracaklardır.
GENEL AÇIKLAMALAR
 1. Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuran adaylar YDS-60 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen sınavlardan bu puanın muadili bir puan aldığını gösterir belge,
 2. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumundan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.
 3. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
 4. Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 5. Adaylar sadece durumuna uygun bir (1) birime müracaatta bulunabileceklerdir.
 6. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesi, Yayın dosyası tanzim listesi ve özgeçmiş formatı, Üniversitemizin http://pdb.mehmetakif.edu.tr/ internet adresinden temin edilebilir.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × one =