Boğaziçi Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi ve Profesör Alım İlanı

0
313

Boğaziçi Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 16 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 2 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi, Resmi Gazete’de yayımladığı akademik kadro ilanında 1 Profesör ve 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Fakültelerinde açık bulunan Profesör ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ile “Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yükseltme ve Atama Esasları” uyarınca Profesör ve Doktor Öğretim Üyeleri alınacaktır.”
İlanda yer alan Boğaziçi Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
  • Fen – Edebiyat Fakültesi: Tarih
  • Eğitim Fakültesi: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi

Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler:

  • Profesör kadrosuna başvuracak adayların;
Öz geçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve tamamlanan doktora ve yüksek lisans tez çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladıkları kaynakları, üstlendikleri idari görevlerle ilgili bilgileri kapsayan belgeleri 1 nüsha dosya ve 5 adet CD veya USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Rektörlüğümüze,
  • Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların;
Öz geçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, varsa yönetmiş oldukları yüksek lisans ve doktora tez çalışmalarını kapsayan belgeleri 1 nüsha dosya ve 3 adet CD veya USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde ilgili Fakülte Dekanlığına başvurmaları duyurulur.

Önemli

  • Üniversitemiz öğretim üyesi kadrolarına yapılacak ilk başvurularda yabancı dil koşuluna ilişkin olarak, “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in 8. maddesinin 7. fıkrasında belirtilen şartlardan en az birinin sağlandığına dair belge ibraz edilmesi gerekmektedir.)

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

11 + five =