Boğaziçi Üniversitesi Doçent ve Profesör Alım İlanı

0
299

Boğaziçi Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 4 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 2 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi, Resmi Gazete’de yayımladığı akademik kadro ilanında 1 Profesör ve 1 Doçent alımı yapılacağını duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi’nde açık bulunan Profesör ve Doçent kadrolarına
2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun
48. maddesindeki genel şartları ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin
ilgili maddeleri ile “Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yükseltme ve Atama Esasları”
uyarınca Profesör ve Doçent (Devamlı Statüde) alınacaktır”
İlanda yer alan Boğaziçi Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
  • Mühendislik Fakültesi: Makine Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği bölümlerine alım yapılacaktır.

Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler:

  • Profesör kadrosuna başvuracak adayların;

Öz geçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve tamamlanan doktora ve yüksek lisans tez çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladıkları kaynakları, üstlendikleri idari görevlerle ilgili bilgileri kapsayan belgeleri 1 nüsha dosya ve 5 adet CD veya USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Rektörlüğümüze,
 

  • Doçent kadrosuna başvuracak adayların;

Öz geçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans tez çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladıkları kaynakları, üstlendikleri idari görevlerle ilgili bilgileri kapsayan belgeleri 1 nüsha dosya ve 3 adet CD veya USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Rektörlüğümüze başvurmaları duyurulur. (Üniversitemiz öğretim üyesi kadrolarına yapılacak ilk başvurularda yabancı dil koşuluna ilişkin olarak, “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” in 8. maddesinin 7. fıkrasında belirtilen şartlardan en az birinin sağlandığına dair belge ibraz edilmesi
gerekmektedir.)

 

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

19 + 15 =