Boğaziçi Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alım İlanı Yayımladı

0
556

Boğaziçi Üniversitesi Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği 23 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 11 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi, Resmi Gazete’de yayımladığı akademik kadro ilanında 11 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden: ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar, 10/07/2018 tarih ve 30474 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve 09/11/2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddeleri uyarınca “Araştırma Görevlisi” alınacaktır. “
İlanda yer alan Boğaziçi Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Fen – Edebiyat Fakültesi: Matematik, Fizik, Psikoloji
 • Mühendislik Fakültesi: Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği

Başvuru Yöntemi ve İstenilen Belgeler:

Fakültelerin ilgili Bölüm Başkanlıklarına yapılacaktır.
 1. Eksiksiz doldurulmuş fotoğraflı ”Akademik Görev için Müracaat Formu” (Başvuru birimlerinden alınabilir.),
 2. Lisans / Lisansüstü diploması fotokopisi,
 3. Resmi transkript (Lisans),
 4. Tezli Yüksek Lisans veya Doktora Öğrenci Belgesi,
 5. ALES sonuç belgesi fotokopisi (Sonuçların açıklanma tarihinden itibaren 5 yıl geçerlidir.),
 6. Yabancı dil sınavı sonuç belgesi fotokopisi (YDS veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan alınan muadili puanı gösteren belge),
 7. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge. Başvuru için ”Akademik Görev için Müracaat Formu” http://www.boun.edu.tr/tr-TR/Content/Calisanlar/Formlar adresinden indirilip eksiksiz olarak doldurularak ilgili birimlere şahsen veya posta ile yapılmalıdır. Süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili birimlere ulaşmış olması gerekmektedir. Postalardaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Sınav Takvimi
 • Duyuru Başlama Tarihi : 23.12.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 08.01.2021
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 13.01.2021
 • Sınav Giriş Tarihi : 18.01.2021
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 22.01.2021
 • Başvuru Tipi : Şahsen / Posta
 • Sonuçların Açıklanacağı Web Adresi : www.boun.edu.tr * Atamalar, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 50/d maddesi uyarınca yapılacaktır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

eleven + 4 =