Bilkent Üniversitesi Profesör Alım İlanı Yayımladı

0
747

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 1 akademik personel alınacağı ile alakalı ilanı 29 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi akademik personel alım ilanında toplamda 1 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 26. maddesi, 12 Haziran 2018 tarih ve 30449 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanmış olan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin Profesör Kadrosuna Atanma koşullarını düzenleyen 12.,13.,14. ve 15. maddeleri hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile İ.D. Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’ne tam gün statüde çalışacak öğretim üyesi alınacaktır”
İlanda İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi akademik personel olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
  • Fen Edebiyat Fakültesine Model ve Gerçek Katalizler konusunda uzman olmak. Modern Yüzey Analiz Teknikleri ve Katı-Hal Kimyası konularında Uluslararası tanınmış araştırıcılardan olmak. Modern Fiziko-Kimya Eğitim ve Araştırıma Elemanı yetiştirme konularında uzman olmak. Yerinde (in-situ) spektroskopik yöntem ve deneysel düzenek geliştirilmesi ve bu yöntemlerle heterojen katalizör ve fotokatalizör yüzey kimyasının incelenmesi konusunda uzman olmak niteliklerini sağlayan 1 Profesör alımı yapılacaktır.

İstenilen Belgeler:

Profesörlük kadrosuna başvuracakların, ilgili kadroya başvuru dilekçeleri ile birlikte:
  1. Noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgeleri, yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
  2. Nüfus cüzdanı, askerlik belgesi, iki adet fotoğraf,
  3. Özgeçmiş, ulusal ve uluslararası akademik dergi ve/veya kitaplarda yayımlanmış bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 6 takım dosya

Başvuru Şartları,Tarihleri ve Yeri

  1. Bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığına şahsen ya da iadeli taahhütlü posta yoluyla teslim etmeleri gereklidir.
  2. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.
  3. Başvuru için gerekli belgeler ve diğer tamamlayıcı bilgiler Fen Fakültesi Dekanlığından öğrenilebilir.
  • Başvuru Süresi : 29 Haziran 2020
  • Son Başvuru Tarihi : 13 Temmuz 2020
Adres: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığı 06800, Bilkent Ankara
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

16 + 8 =