Bayburt Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

0
90

Bayburt Üniversitesi Akademik Personel alınacağını duyurmuştur. Bayburt Üniversitesi Akademik Personel alım ilanı ile ilgili detaylar haberimizin devamındadır.

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünden:

“2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 31. ve 50/d maddeleri ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Üniversitemize öğretim elemanı alınacaktır. 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.” şeklinde açıklama yapılmıştır.

Başvuru için Gerekli Belgeler

  • Başvuru dilekçesi
  • Özgeçmiş (YÖK Formatında),
  • https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan diploma notunu gösterir lisans mezuniyet belgesi  veya Lisans diplomasının onaylı fotokopisi ve onaylı transkript fotokopisi,
  • İlan edilen kadroya bağlı olarak https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan yüksek lisans/doktora mezun belgesi veya yüksek lisans/doktora diplomasının onaylı fotokopisi,
  • Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin onaylı fotokopisi,
  • İki adet fotoğraf,
  • ALES Belgesinin internet çıktısı,
  • Yabancı Dil Belgesinin internet çıktısı,
  • İlanda belirtilen alanda yüksek lisans öğrencisi olduğu gösterir onaylı öğrenci belgesi (Arş. Gör. kadrosuna başvuranlar)
  • Antrenörlük Belgesinin aslı veya onaylı fotokopisi (Öğr. Gör. Ortak Ders kadrosuna başvuranlar)

Başvurular müracaat edilecek birime posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır. Son başvuru tarihi mesai bitiminden önce başvuru evraklarının ilgili birimde olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz. Sınavlarla ilgili sınav yeri ve saati bilgileri, sınav sonuçları ve kazanan adayların atama için başvuru evraklarıyla ilgili bilgiler internet sitemiz üzerinden duyurulacak olup, adaylara tebliğ edilmiş sayılacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınavlar aynı saatte olacağından dolayı müracaat edecek adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. 

Başvuru yapacak adayların Lisans Mezuniyet alanları veya başvurdukları lisans programının ALES puan türünden en az 70 puan almaları ve ilan özel şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Araştırma Görevlisi ve Rektörlük Öğretim Görevlisi kadroları için Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir.  İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.

Sınav Takvimi
Başvuru Başlama Tarihi : 03 Eylül 2019 Salı
Son Başvuru Tarihi : 17 Eylül 2019 Salı
Ön Değerlendirme Tarihi: 20 Eylül 2019 Cuma
Sınav Giriş Tarihi : 23 Eylül 2019 Pazartesi
Sonuç Açıklama Tarihi : 26 Eylül 2019 Perşembe

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 + ten =