Bayburt Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
280

Bayburt Üniversitesi akademik kadro ilanı yayımladı.

Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor  Yüksekokulu’na toplamda 1 Profesör, 1 Doçent ve 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağı ile ilgili ilan 26 Mart 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23, 24 ve 26. maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi hükümlerine göre Üniversitemize Öğretim Üyesi alınacaktır. 657 sayılı DMK’nun 48inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir. İlan edilen kadrolara 2547 sayılı Kanunun Ek 38. Maddesi kapsamında başvuru alınmamaktadır

Başvuruda  İstenilen Belgeler:

 1. Başvuru dilekçesi (Başvuru Dilekçesi için tıklayınız.)
 2. Özgeçmiş (YÖK Formatında),
 3. 2 adet fotoğraf,
 4. Lisans, Yüksek Lisans, Doktora/Uzmanlık, Doçentlik belgelerinin onaylı fotokopisi(Başvurulan birime evrakın aslı gösterilerek aslı gibidir fotokopisi de geçerlidir) ,
 5. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca denkliğinin onaylandığına dair belge,
 6. Yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvurular için dört (4) nüsha, Profesör kadrosuna başvuranlar için (6) nüsha dosya,
 7. Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi 6. maddesinde yer alan şartları sağladığını gösterir değerlendirme formu  (Değerlendirme Formu için tıklayınız.)
 8. Profesör kadrosu için Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi 9. maddesinde yer alan şartları sağladığını gösterir değerlendirme formu  (Değerlendirme Formu için tıklayınız.)

Başvuruda Aranacak Şartlar:

Bayburt Üniversitesinde Halen Görev Yapmakta Olanlar Hariç:

 1. Askerlik durum belgesi,  (terhis-tecil belgesi veya https://www.turkiye.gov.tr/ adresli internet sitesinden alınacak çıktı) – Askerliğini Yedek Subay-Yedek Subay Öğretmen olarak yapanların terhis belgesi vermesi gerekmektedir.
 2. Atanmaya hak kazandığınız unvanda çalışmaya engel bir sağlık problemi bulunmadığına dair beyanı, (Sağlık Beyanı için tıklayınız) – Beyan yeterlidir, hastaneden rapor almanıza gerek yoktur.
 3. Adli Sicil Belgesi (Cumhuriyet Savcılığı’ndan veya https://www.turkiye.gov.tr/ adresli internet sitesinden alınacak çıktı)
 4. Herhangi bir Kamu Kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı Kurumlardan alacakları onaylı ayrıntılı Hizmet Belgesi(Üniversitemiz çalışanlarından istenmemektedir)
 5. Mal bildirim formu, (El yazısı ile eksiksiz olarak doldurulmuş, imzalı ve kapalı zarf içinde)Mal Bildirim formu için tıklayınız.
** Profesör ve Doçent kadroları için başvurular Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Doktor Öğretim Üyesi kadroları için başvurular ilgili Fakülteye / Yüksekokula şahsen yapılacaktır.   Belirtilen koşulları taşımayan veya süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılacak başvurular geçersiz sayılacaktır. Son başvuru tarihi 09/04/2020 Perşembe günü mesai bitimidir

Başvuru Tarihleri: 

İlan başlangıç tarihi: 26 Mart 2020 İlan bitiş tarihi: 9 Nisan 2020

Detaylı bilgi için;

Bayburt Üniversitesi Duyuru Sayfası
Resmi Gazete İlanı
Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

9 + 18 =