Bayburt Üniversitesi 7 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
239

Bayburt Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Bayburt Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği 2 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 7 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Bayburt Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 3 Doktor Öğretim Üyesi, 3 Doçent ve 1 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23, 24. ve 26. maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi hükümlerine göre Üniversitemize Öğretim Üyesi alınacaktır. İlan edilen kadrolara 2547 sayılı Kanunun Ek 38. Maddesi kapsamında başvuru alınmamaktadır.  “
İlanda yer alan Bayburt Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Bayburt Eğitim Fakültesi: Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi
 • Demirözü Meslek Yüksekokulu: Veterinerlik
 • Bayburt Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Tıbbi Hizmetler ve Teknikler
 • Sanat Tasarım Fakültesi: Resim
 • Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu: Elektrik ve Enerji

Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler:

 1. Profesör kadrosu için 2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde, Doçent kadrosu için 2547 sayılı Kanun’un 24. maddesinde, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartlara ve 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.
 2. Başvuru dilekçesi (İnternet sayfamızda yayınlanacaktır)
 3. Öz geçmiş (YÖK Formatında),
 4. 2 adet fotoğraf,
 5. Lisans, Yüksek Lisans, Doktora/Uzmanlık, Doçentlik belgelerinin e-devlet çıktıları (asılları atama olması halinde göreve başlaması sonrası talep edilecektir) veya onaylı fotokopisi (Başvurulan birime evrakın aslı gösterilerek aslı gibidir fotokopisi de geçerlidir),
 6. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca denkliğinin onaylandığına dair belge,
 7. Yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvurular için dört (4) nüsha, Profesör kadrosuna başvuranlar için altı (6) nüsha dosya,
 8. Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi 6. maddesinde yer alan şartları sağladığını gösterir değerlendirme formu
 9. Profesör kadrosu için Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi 9. maddesinde yer alan şartları sağladığını gösterir değerlendirme formu Bayburt Üniversitesinde Halen Görev Yapmakta Olanlar Hariç:
 10. Askerlik durum belgesi, (terhis-tecil belgesi veya https://www.turkiye.gov.tr/ adresli internet sitesinden alınacak çıktı) – Askerliğini Yedek Subay- Yedek Subay Öğretmen olarak yapanların terhis belgesi vermesi gerekmektedir.
 11. Atanmaya hak kazandığınız unvanda çalışmaya engel bir sağlık problemi bulunmadığına dair beyanı
 12. Adli Sicil Belgesi (Cumhuriyet Savcılığı’ndan veya https://www.turkiye.gov.tr/ adresli internet sitesinden alınacak çıktı)
 13. Herhangi bir Kamu Kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı Kurumlardan alacakları onaylı ayrıntılı Hizmet Belgesi
 14. Mal bildirim formu, (El yazısı ile eksiksiz olarak doldurulmuş, imzalı ve kapalı zarf içinde) – İnternet Sayfamızda yer almaktadır.
BAŞVURU YERİ
 • Profesör ve Doçent kadroları için başvurular Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.
 • Doktor Öğretim Üyesi kadroları için başvurular ilgili Fakülteye / Yüksekokula şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.
 • Belirtilen koşulları taşımayan veya süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılacak başvurular geçersiz sayılacaktır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1 + 17 =