Bayburt Üniversitesi 14 Akademisyen Alımı Yapacak!

0
890

Bayburt Üniversitesi akademisyen alım ilanı yayımladı.

Bayburt Üniversitesi, çeşitli fakülte / enstitü ve bölüm / ana bilim dallarına 7 öğretim üyesi ile 7 öğretim elemanı alınacağı ile alakalı ilanı 28 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Bayburt Üniversitesi akademisyen alım ilanında toplamda 2 Doçent ve 5 Doktor Öğretim Üyesi ile 2 Araştırma Görevlisi ve 5 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23 ve 24. maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi hükümlerine göre Üniversitemize Öğretim Üyesi alınacaktır. İlan edilen kadrolara 2547 sayılı Kanunun Ek 38. maddesi kapsamında başvuru alınmamaktadır.”
 • Başvuru süresi ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür. İdarenin gerek gördüğü hallerde ilanın her aşaması iptal edilebilir
İlanda Bayburt Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Bayburt Eğitim Fakültesi: Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi
 • İlahiyat Fakültesi: Temel İslam Bilimleri, Felsefe ve Din Bilimleri
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi: Yönetim Bilişim Sistemleri
 • Aydıntepe Meslek Yüksekokulu: Mimarlık ve Şehir Planlama
 • Sanat ve Tasarım Fakültesi: İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
İstenilen Belgeler:
 1. Doçent kadroları için 2547 sayılı Kanun’un 24. maddesinde, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartlara ve 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.
 2. Başvuru dilekçesi (İnternet sayfamızda yayınlanacaktır)
 3. Öz geçmiş,
 4. 2 adet fotoğraf,
 5. Lisans, Yüksek Lisans, Doktora/Uzmanlık, Doçentlik belgelerinin e-devlet (https://www.turkiye.gov.tr/ üzerinden) çıktıları (asılları atama olması halinde göreve başlaması sonrası talep edilecektir) veya onaylı fotokopisi (Başvurulan birime evrakın aslı gösterilerek aslı gibidir fotokopisi de geçerlidir),
 6. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca denkliğinin onaylandığına dair belge,
 7. Yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört (4) nüsha dosya,
 8. Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi 6. maddesinde yer alan şartları sağladığını gösterir değerlendirme formu
Bayburt Üniversitesinde Halen Görev Yapmakta Olanlar Hariç:
 1. Askerlik durum belgesi, (terhis-tecil belgesi veya https://www.turkiye.gov.tr/ adresli internet sitesinden alınacak çıktı) – Askerliğini Yedek Subay- Yedek Subay Öğretmen olarak yapanların terhis belgesi vermesi gerekmektedir.
 2. Atanmaya hak kazandığınız unvanda çalışmaya engel bir sağlık problemi bulunmadığına dair beyanı
 3. Adli Sicil Belgesi (Cumhuriyet Savcılığı’ndan veya https://www.turkiye.gov.tr/ adresli internet sitesinden alınacak çıktı)
 4. Herhangi bir Kamu Kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı Kurumlardan alacakları onaylı ayrıntılı Hizmet Belgesi – Mal bildirim formu, (El yazısı ile eksiksiz olarak doldurulmuş, imzalı ve kapalı zarf içinde) – İnternet Sayfamızda yer almaktadır.
BAŞVURU YERİ
 • Doçent kadroları için başvurular Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.
 • Doktor Öğretim Üyesi kadroları için başvurular ilgili Fakülteye / Yüksekokula şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.
 • Belirtilen koşulları taşımayan veya süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılacak başvurular geçersiz sayılacaktır.

Öğretim Elemanı Alım İlanı

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50/d ve 31. maddeleri ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Üniversitemize öğretim elemanı alınacaktır. 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.”
İlanda Bayburt Üniversitesi öğretim elemanı olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Rektörlük: UZEM (Uygulamalı Birim)
 • Adalet Meslek Yüksekokulu: Mülkiyet Koruma ve Güvenlik
 • İlahiyat Fakültesi: Temel İslam Bilimleri
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi: Psikoloji

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. Dilekçe (İnternet Sayfamızda yayınlanacaktır)
 2. Öz geçmiş,
 3. https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan diploma notunu gösterir lisans mezuniyet belgesi veya Lisans diplomasının onaylı fotokopisi ve onaylı transkript fotokopisi (Gönderdiğiniz e-Devlet çıktısında diploma notu görünüyorsa, transkripte gerek yoktur.)
 4. İlan edilen kadroya bağlı olarak https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan yüksek lisans/doktora mezun belgesi veya yüksek lisans/doktora diplomasının onaylı fotokopisi
 5. Araştırma Görevlisi kadroları için https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan ilgili alanda öğrenci olduğunu gösterir öğrenci belgesi veya öğrenci olduğu kurumdan alınmış onaylı öğrenci belgesi
 6. Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin onaylı fotokopisi
 7. İki adet fotoğraf
 8. ALES Sonuç Belgesinin internet çıktısı
 9. Yabancı Dil Belgesinin internet çıktısı
 10. İlan edilen kadroya bağlı olarak deneyime ilişkin belge. (Tecrübe/Deneyim şartı olan kadrolar içindir. https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-vehizmet-dokumu adresinden alınan Barkodlu Hizmet Belgesi ya da Barkodlu kurum isimlerini gösterir sigorta tescil dökümü ile birlikte – Barkodlu Belge- Oluştur tuşuna basılarak alınması gerekmektedir.)

  Başvuru Şartları ve Sınav Takvimi  

 • Başvurular müracaat edilecek birime posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır. Son başvuru tarihi mesai bitiminden önce başvuru evraklarının ilgili birimde olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz.
 • Sınavlarla ilgili sınav yeri ve saati bilgileri, sınav sonuçları ve kazanan adayların atama için başvuru evraklarıyla ilgili bilgileri başvurulan Fakülte/M.Y.O.nun internet adresi üzerinden duyurulacak olup, adaylara tebliğ edilmiş sayılacaktır.
 • Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınavlar aynı saatte olacağından dolayı müracaat edecek adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların, başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Önemli Not: Ön Değerlendirme sonuçları aşağıda belirtilen tarih mesai bitiminde ilgili birimin internet sayfasında duyurular bölümünde yayınlanacaktır.
SINAV TAKVİMİ
 • Başvuru Başlama Tarihi : 28.12.2020 Pazartesi
 • Son Başvuru Tarihi : 11.01.2021 Pazartesi
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 14.01.2021 Perşembe
 • Sınav Giriş Tarihi : 18.01.2021 Pazartesi
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 21.01.2021 Perşembe

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

13 − 8 =