Bayburt Üniversitesi 10 Öğretim Elemanı Alımı Yapıyor!

0
559

Baburt Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Bayburt Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği 10 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 10 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Bayburt Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 7 Öğretim Görevlisi, 3 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50/d ve 31. maddeleri ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Üniversitemize öğretim elemanı alınacaktır. 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.”
İlanda yer alan Bayburt Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Adalet Meslek Yüksekokulu: Hukuk, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik
 • Rektörlük: Türk Dili (zorunlu ortak ders)
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetler, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler
 • İlahiyat Fakültesi: Temel İslam Bilimleri
 • Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu: Beslenme ve Diyetetik

İstenen Belgeler

 1. Dilekçe (İnternet Sayfamızda yayınlanacaktır)
 2. Öz geçmiş,
 3. https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan diploma notunu gösterir lisans mezuniyet belgesi veya Lisans diplomasının onaylı fotokopisi ve onaylı transkript fotokopisi (Gönderdiğiniz e-Devlet çıktısında diploma notu görünüyorsa, transkripte gerek yoktur.)
 4. İlan edilen kadroya bağlı olarak https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan yüksek lisans/doktora mezun belgesi veya yüksek lisans/doktora diplomasının onaylı fotokopisi
 5. Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin onaylı fotokopisi
 6. İki adet fotoğraf
 7. ALES Sonuç Belgesinin internet çıktısı
 8. Yabancı Dil Belgesinin internet çıktısı
 9. Deneyime ilişkin belge.(Tecrübe/Deneyim şartı olan kadrolar içindir. https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan Barkodlu Hizmet Belgesi ya da Barkodlu kurum isimlerini gösterir sigorta tescil dökümü ile birlikte – Barkodlu Belge Oluştur tuşuna basılarak alınması gerekmektedir.)

Başvuru Şartları:

 • Öğretim Görevlisi ilanlarına başvuracak adayların Lisans Mezuniyet alanlarının ALES puan türünden, Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuran adayların başvurdukları lisans alanının ALES puan türünden en az 70 puan almaları ve ilan özel şartlarını sağlamaları gerekmektedir.
 • Rektörlük Öğretim Görevlisi kadrosu ve Araştırma Görevlisi kadroları için Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir.
 • Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
 • Araştırma Görevlileri 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca alınacaktır. 2020 yılı ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmuş olanlar, lisansüstü eğitim öğrencilik azami süresi dolan ve ilgili Yönetmelikler gereğince azami süreleri yeniden başlayanlar ile azami sürelerinin dolmasınedeniyle kadro ile ilişikleri kesilen araştırma görevlileri ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edemezler.
 • İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
Başvuru  Yöntemi ve Tarihleri
 • Başvurular müracaat edilecek birime posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır. Son başvuru tarihi mesai bitiminden önce başvuru evraklarının ilgili birimde olması gerekmektedir.
 • Postadaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz. Sınavlarla ilgili sınav yeri ve saati bilgileri, sınav sonuçları ve kazanan adayların atama için başvuru evraklarıyla ilgili bilgileri başvurulan Fakülte/M.Y.O.nun internet adresi üzerinden duyurulacak olup, adaylara tebliğ edilmiş sayılacaktır.
 • Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınavlar aynı saatte olacağından dolayı müracaat edecek adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir.
 • Birden fazla kadroya başvuran adayların, başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Önemli Not: Ön Değerlendirme sonuçları aşağıda belirtilen tarih mesai bitiminde ilgili birimin internet sayfasında duyurular bölümünde yayınlanacaktır
 • Başvuru Başlama Tarihi : 10.11.2020 Salı
 • Son Başvuru Tarihi : 24.11.2020 Salı
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 27.11.2020 Cuma
 • Sınav Giriş Tarihi : 01.12.2020 Salı
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 04.12.2020 Cuma

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

10 + sixteen =