Başkent Üniversitesi 2020-2021 Güz Dönemi Lisansüstü Başvuruları

0
819

Başkent Üniversitesi 2020-2021 Güz Dönemi lisansüstü başladı.

Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü 2020-2021 Güz Dönemi Lisansüstü başvuruları başladı.

Başkent Üniversitesi başvuruları online olarak yapılmaktadır. Enstitülere başvuru süreçleri hakkında bilgilendirmeleri aşağıda bulabilirsiniz:

Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Başvuru Süreci Hakkında Bilgilendirme

 1. En fazla üç lisansüstü programına başvuru yapabilirsiniz.
 2. Online başvuru sisteminde “kaydet” ve “devam et” butonlarına onay verildiğinde bir sonraki aşamaya geçilmektedir. Tüm aşamaların tamamlanmasının ardından, son onay vermeden başvuru geçerli sayılamaz.
 3. Online başvuru sisteminde programlara başvuru için gerekli koşullara (enstitülerin web sayfası başvuru koşulları linkini verelim) ilişkin sınav bilgileri (ALES ve dil yeterliliği gibi) ilgili kurumların  veri tabanından otomatik olarak çekilmektedir. Sınav bilgilerinin başvuru ekranına gelmesi ile ilgili problem yaşanması durumunda daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.
 4. Başvuru için istenilen özgeçmiş ve transkriptiniz (not dökümü) online başvuru sistemine birleştirilmiş tek bir pdf dosyası olarak ve 3 MB büyüklüğü geçmeyecek şekilde yüklenmelidir. Bunların dışında istenen “niyet mektubu” mülakat tarihi olan 08 Eylül 2020’ye kadar [email protected] adresine elektronik posta ile gönderilmelidir. Başvuru için gereken iki adet referans şartı, başvuru sahibi hakkında değerlendirmede bulunabilecek kişilerin Enstitümüz web sayfasında yer alan referans formunu doldurması veya bir referans mektubu yazması sağlanarak yerine getirilebilir. Referanslar [email protected] adresine gönderilebilir veya kapalı bir zarf içinde mülakat günü elden teslim edilebilir.
 5. Başvuru ücreti tüm programlar için 200 TL’dir. 2018 Güz Dönemi başvurularından itibaren ardışık iki yarıyılda yapılacak başvurular için tek bir başvuru ücreti geçerli olacaktır.
 6. Başvuru ücretini doğrudan Denizbank Şubelerinden herhangi birine yatırmak isteyen adaylar 3010-796910-362 nolu hesaba ücretlerini yatırabilirler. Adaylar dekont açıklama kısmına mutlaka “TC Kimlik Numarası, Ad-Soyad”, “Lisansüstü program başvurusu” bilgisini yazmalıdır. Başvuru ücretini EFT ile yatırmak isteyen adaylar ise (TL) TR650013400000079691000013 nolu IBAN numarasına ücretlerini yatırabilirler. Adaylar dekont açıklama kısmına online başvuru sırasında “ödeme” aşamasında kendilerine verilecek “EFT KODU”nu ve “Lisansüstü program başvurusu” bilgisini yazmalıdır.
Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Başvurusu hakkında tüm detaylara ulaşmak için tıklayınız

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Başvuru Süreci Hakkında Bilgilendirme

 1. Başkent Üniversitesi lisansüstü eğitim programlarına başvuru online olarak yapılmaktadır.
 2. Başvurunuzu  http://truva.baskent.edu.tr/onkayit/lisansustu/ linki üzerinden yapınız
 3. En fazla üç lisansüstü programa başvuru yapabilirsiniz.
 4. Online başvuru sisteminde bir sonraki aşamaya geçmek için “kaydet” ve “devam et” butonlarıyla onay vermeniz gerekmektedir. Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra son onay vermelisiniz. Aksi takdirde başvurunuz geçerli sayılmayacaktır.
 5. Başvuru için gerekli sınav bilgileriniz (ALES ve dil yeterliliği gibi) ilgili kurumlardan otomatik olarak alınmaktadır. Sınav bilgileri ile ilgili problem yaşanması durumunda ilgili kurumlarla iletişime geçmeniz gerekir.
 6. Yabancı Dil Belgesi olmayan (ÜDS-KPDS, YDS (e-YDS)* YÖKDİL, TOEFL, CPE, CAE, PEARSON PTE) yüksek lisans öğrenci adayları (Başkent Üniversitesi mezunları dâhil), Başkent Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından 01.09.2020, Salı günü saat 14.00’de yapılacak olan İngilizce sınavına girebilirler. Enstitümüze daha önce başvuruda bulunmuş olup, İngilizce Yeterlik Sınavında son 3 yılda başarılı olanların tekrar sınava girmeleri gerekmez.
 7. Doktora Programına başvuracak adayların ÜDS-KPDS, YDS (e-YDS)* YÖKDİL, TOEFL, CPE, CAE, PEARSON PTE sınavlarından herhangi birinden istenilen düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.
 8. Eşdeğerliklerhttps://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/GENEL/EsdegerlikTablosu2 5022016.pdf
 9. Başvuru için istenilen transkriptinizi (not dökümünüzü) online başvuru sistemine birleştirilmiş tek bir pdf dosyası olarak ve 3 MB büyüklüğünü geçmeyecek şekilde yüklemelisiniz (Eğitim Yönetimi ve Denetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programına başvuracak adayların transkriptlerinin yanısıra hangi kurumda çalıştıklarına dair belgelerini de sisteme yüklemeleri gerekmektedir).
 10. Başvuru ücreti tüm lisansüstü programlar için 200 TL’dir.
 11. Eğitim ücretleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız
 12. Başvuru ücretini Denizbank Şubelerinden herhangi birine doğrudan yatırmak isteyen adaylar 3010-796910-362 nolu hesaba ücretlerini yatırabilirler. Adaylar dekont açıklama kısmına mutlaka “TC Kimlik Numarası, Ad- Soyad”, “Lisansüstü program başvurusu” bilgisini yazmalıdır.
 13. Başvuru ücretini EFT ile yatırmak isteyen adaylar ise (TL) TR650013400000079691000013 nolu IBAN numarasına ücretlerini yatırabilirler.  Adaylar dekont açıklama kısmına online başvuru systeminde başvuru formu ekranında verilen “EFT KODU” ve “Lisansüstü program başvurusu” bilgisini yazmalıdır.
Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Başvurusu hakkında tüm detaylara ulaşmak için tıklayınız
Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları Hakkında Bilgilendirmeye Buradan Ulaşabilirsiniz
Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Başvuruları Hakkında Detaylı Bilgilendirmeye Buradan ulaşabilirsiniz
Sağlık Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Başvuruları Hakkında Detaylı Bilgilendirmeye Buradan Ulaşabilirsiniz
Lisansüstü başvurusu ile alakalı görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

3 × 3 =