Bartın Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor!

0
52

Bartın Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Bartın Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 4 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 15 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Bartın Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 1 Profesör, 2 Doçent ve 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Bartın Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile “Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi” hükümlerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.
İlanda yer alan Bartın Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Uluslararası Ticaret ve Lojistik
 • Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği
 • Spor Bilimleri Fakültesi: Spor Yöneticiliği, Rekreasyon

İstenilen Belgeler:

Profesör ve Doçent kadroları için;
 1. Fotoğraf,
 2. Kimlik fotokopisi
 3. e-Devlet üzerinden karekodlu lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları ile doçentlik belgesi,
 4. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 5. Adli sicil belgesi, özgeçmiş ve eserler listesi,
 6. Yabancı dil sınav sonuç belgesi,
 7. Hizmet belgesi ve bilimsel eserlerinden oluşan dosyaları ile birlikte Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden (http://ubys.bartin.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris) online başvuru yoluyla müracaat edilecektir.
Doktor öğretim üyesi kadroları için;
 1. Fotoğraf,
 2. Kimlik fotokopisi,
 3. e-Devlet üzerinden kareodlu lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları ile erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 4. Adli sicil belgesi,
 5. Öz geçmiş ve eserler listesi,
 6. Yabancı dil sınav sonuç belgesi,
 7. Hizmet belgesi ve bilimsel eserlerinden oluşan dosyaları ile Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden (http://ubys.bartin.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris) online başvuru yoluyla müracaat edilecektir.

Diğer Şartlar:

 • Müracaat edecek adaylarca; Personel Daire Başkanlığının “Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Süreci” başlıklı sayfasında yer alan “Öğretim Üyeliğine İlk Defa veya Yeniden Başvuracak Adayların Yayın ve Faaliyetlerini Değerlendirme Formu”nu doldurmaları gerekir. Bu formları bilgisayar ortamında 1 (bir) adet doldurarak her sayfası paraflı ve son sayfası imzalı olacak şekilde online başvuru sistemine yüklenecektir.
 •  Müracaat edecek adayların “Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. (http://www.bartin.edu.tr) adresinden Üniversitemiz/Mevzuat (KAYSİS)/Yönergeler kısmından ulaşılabilir.
 • Adaylar elektronik ortamda teslim edecekleri başvuru dosyalarını hazırlarken Personel Daire Başkanlığının “Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Süreci” başlıklı web sayfasında yer alan açıklamalara dikkat etmelidir.
 • Başvuran adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
 • Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştığı kurumdan veya e-Devlet üzerinden alacakları “hizmet belgesini” müracaatlarına eklemeleri gerekmektedir.
 • Yabancı ülkelerden alınan diploma ve doktora belgelerinin Yükseköğretim Kurulu ve/veya Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylı olması şarttır.

Başvuru Yöntemi

 • Müracaatlar, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 inci günün sonu olan 23:59’a kadar http://ubys.bartin.edu.tr/HRM/ AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris sayfasından online başvuru şeklinde yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 • İlanda belirtilen koşulları taşımayan ve başvuru süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
 •  İhtiyaç duyulması halinde; adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitemizin web sayfasından https://w3.bartin.edu.tr/ yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

seventeen + seven =