Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 1 Öğretim Elemanı Alımı Yapacak!

0
897

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanı yayımladı.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, çeşitli fakülte / enstitü ve bölüm / ana bilim dallarına 1 öğretim elemanı alınacağı ile alakalı ilanı 7 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanında toplamda 12 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi hükümleri uyarınca personel alınacaktır. Başvuracak adayların ilgili mevzuatta ve ilanda belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Başvuru için gerekli belgelere ve ayrıntılı bilgiye Üniversitemizin https://www.bandirma.edu.tr adresinden ulaşılabilir. İlanda belirtilen bilgiler kadro ilanına başvurmak için asgari koşul olup kadroya atanma hakkı sağlamaz.”
İlanda Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Rektörlük: Uygulamalı Birim

Genel Şartlar:

 1. Adaylar başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının http://pdb.bandirma.edu.tr internet sayfasında yayımlanan form dilekçe ve dilekçede istenen nitelikteki belgelerle birlikte şahsen veya posta yoluyla yapmak zorundadır. (Farklı bir başvuru yöntemi kabul edilmeyecektir).
 2. Başvuru formunda onaylı ve/veya ıslak imzalı olarak istenen belgelerde Fotokopi/Renkli Fotokopi belgeler kabul edilmemektedir.
 3. Belgelerde onaylayanın adı soyadı, unvanı, mühür, tarih olmalı, bu bilgiler ve mührün okunaklı olması gerekmektedir.
 4. Adaylar ilan edilen kadrolardan yalnızca bir tanesine müracaat edebilir. Birden fazla kadroya yapılan müracaatların hiçbiri dikkate alınmayacaktır.
 5. Belgelerin ilgili bir kamu kurumu tarafından (Aslı Gibidir) onaylanmış olması yeterlidir. Belgelerin aslı görülmek kaydıyla, başvuru yapılan Birimde de Aslı Gibidir onayı yapılabilir, noter onaylı olması (yabancı dilden tercüme edilen belgeler hariç) zorunlu değildir.
 6. “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca yüksek lisans belgelerinin tezli olup olmadığı belirtilmesi gerekli olup Tezli Yüksek Lisans olduğu belirtilmeyen belgelerde Yönetmelik hükümlerine göre değerlendirme yapılacaktır.
 7. Başvuru belgeleri iade edilmeyecektir.
 8. Başvurular, sonuçlar ve kazanan adayların atama için başvuru evraklarıyla ilgili Üniversitemiz internet sayfasında yayınlanacak duyurular tebligat niteliğinde olup ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
 9. İnternet aracılığı ile yapılacak başvurular, süresi içinde yapılmayan başvurular, imzasız başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.
 10. Başvurular müracaat edilecek birime posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar Başvuru yapılacak ilgili Birime ulaşması gerekmektedir. (Yanlış Birime ve/veya adrese teslim edilmesinden ve postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir).
 11. İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.

İstenilen Belgeler:

Öğretim Görevlisi Kadroları İçin;
 1. İmzalı Başvuru Formu
 2. ALES Sonuç Belgesi (Doğrulama kodu bulunan)(Muafiyet talep edenler için muafiyete esas belgesinin Aslı/Aslı Gibidir onaylı örneği)
 3. YDS veya Eşdeğeri Sınav Sonuç Belgesi (Doğrulama kodu bulunan) (Yabancı dil şartı bulunmayan kadrolara başvurularda bu zorunlu belge değildir.)
 4. Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Aslı Gibidir onaylı örneği) (Yabancı ülkelerden alınan diplomalar için ek olarak onaylı denklik belgesi) (Başvuru tarihleri içerisinde e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.) (Adayların belgelerinde ilanda belirtilen bölümden/anabilim dalından/programdan mezun olduğunu diploma/mezuniyet belgesinde veya Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından alınmış eşdeğerlik/denklik belgeleri ile kanıtlamaları gerekmektedir.)
 5. Lisans Transkripti (Aslı/Aslı Gibidir onaylı örneği)
 6. Lisansüstü Transkripti (Aslı/Aslı Gibidir onaylı örneği) (Mezuniyet şartı olmayanlar için için zorunlu değil.)
 7. Tecrübe Belgeleri ve SGK Hizmet Dökümü (Aslı veya noter onaylı örneği) (Tecrübe istenilen kadrolarda bu durumu kanıtlayan resmi ya da özel kuruluşlardan alınmış belgeler ile birlikte alanda çalışmayı kanıtlayan SGK Hizmet Döküm Belgesi (meslek kodunu ve unvanını gösterir) teslim edilecektir.)
 8. Öz geçmiş
 9. Adli Sicil Kaydı (Başvuru tarihleri içerisinde e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
 10. Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için) (Başvuru tarihleri içerisinde e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
 11. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı fotokopisi
 12. İki adet vesikalık fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş.)
BAŞVURU VE SINAV TAKVİMİ:
Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle tarihlerde değişiklik olması veya ertelenmesi durumunda Üniversitemiz internet sayfasında duyuru yapılacak olup adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
 • Başvuru Başlangıç: 07.12.2020
 • Son Başvuru Tarihi: 21.12.2020
 • Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 22.12.2020
 • Giriş Sınavı Tarihi: 25.12.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 28.12.2020
 • Başvuru Adresi : Kadro ilanının yapıldığı ilgili birimlere yapılacaktır.
 • Sonuçların ilan edileceği internet adresi : https://www.bandirma.edu.tr

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 × 3 =