Balıkesir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı Yapıyor!

0
475

Balıkesir Üniversitesi Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.

Balıkesir Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği 15 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 2 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Balıkesir Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 2 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır. “
İlanda yer alan Balıkesir Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Rektörlük: Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

GENEL ve ÖZEL ŞARTLAR:

 1. 657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak
 2. ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
 3. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
 4. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğinin belirlenmesinde Yükseköğretim Kurulu’nun eşdeğerlilik tablosu kullanılacaktır.

İstenen Belgeler

 1. Başvuru Formu
 2. ALES Sonuç Belgesi (Sonuç Kontrol Kodlu)
 3. Yabancı Dil Sonuç Belgesi
 4. Özgeçmiş
 5. Mezuniyet Belgesi ya da Diploma örneği (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)
 6. Lisans Transkripti
 7. Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar için)
 8. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 9. Fotoğraf (1 adet)
 10. Çalışmışlığına Dair Belge + SGK yazısı ya da resmi onaylı hizmet cetveli
 11. Bilimsel Yayınlar (Varsa)
Sınav Takvimi
 • İlan Yayım Tarihi : 15.12.2020
 • Başvuru Başlangıç Tarihi : 15.12.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 29.12.2020
 • Ön Değerlendirme Sonucu Açıklama Tarihi : 05.01.2021
 • Giriş Sınavı Tarihi : 08.01.2021
 • Nihai Değerlendirme Sonucu Açıklama : 12.01.2021
 • Sonuçların İlan edileceği İnternet Sitesi : www.balikesir.edu.tr
* Adaylar son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir.

Açıklamalar:

 1. Adaylar son başvuru tarihi mesai bitimine kadar bu ilanın ilgili birimlerine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 2. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvurabilecektir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3. Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapmak hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6 − 3 =