Balıkesir Üniversitesi 7 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak!

0
993

Balıkesir Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alım ilanı yayımladı.

Balıkesir Üniversitesi 7 sözleşmeli sağlık personeli alınacağı ile alakalı ilanı 9 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Balıkesir Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alım ilanında 5 Hemşire, 1 Ebe, 1 Fizyoterapist alımı yapılacağını duyurdu.
Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden: SÖZLEŞMELİ (4/B) PERSONEL ALIM İLANI Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde (Hastane) istihdam edilmek üzere (giderleri özel bütçeden karşılanacaktır.) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrası ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yer alan Ek 2. Maddenin (b) fıkrasına göre 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara 7 adet sözleşmeli personel alınacaktır. “

Başvuru Yapacak Adaylarda Aranan Koşullar:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak. Özel Şartlar:
 • Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.
 • 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.
 • Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir

İstenilen Belgeler:

 1. Fotoğraflı başvuru formu.
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 3. Diploma fotokopisi (e-Devlet çıktısı kabul edilecektir.)
 4. 2020 yılı KPSS sonuç belgesi.
 5. Başvurulan unvanda isteniyor ise iş tecrübesini gösterir onaylı belge/ katılım belgesi/ sertifika.
 6. SGK prim günlerini gösterir belge

Başvuru Şekli ve Yeri

 • Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup, başvuruda bulunduğu pozisyonun pozisyon kodunu belirteceklerdir. Birden fazla pozisyona başvuran adayların başvuruları ile pozisyon kodu belirtilmemiş başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Adaylar başvurularını ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren on beş gün içinde (mesai saati bitimine kadar) Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİR adresine posta yolu ile yapacaklardır (Ülkemizde ve tüm dünyada etkili olan COVID-19 salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığınca alınmış olan tedbirler kapsamında).
 • Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Süresi içerisinde yapılmayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile faks veya internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.

İlan içeriğindeki diğer tüm detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

19 − 16 =