Balıkesir Üniversitesi 4/B Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı

0
935

13 Haziran 2020 tarihli güncelleme:

Balıkesir Üniversitesi, Resmi Gazete’de yayımladığı İptal İlanı ile Diğer Sağlık Personeli pozisyonlarından birini iptal ettiğini duyurmuştur. İlanı incelemek için tıklayınız


Balıkesir Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alım ilanı yayımlandı.

Balıkesir Üniversitesi 12 Haziran 2020 tarihinde resmi gazetede yayımladığı ilana göre Hemşire, Diğer Sağlık Personeli, Psikolog, Sağlık Teknikeri, Ebe, Röntgen Teknisyeni branşlarında toplamda 93 Sözleşmeli Sağlık Personeli alımı yapılacağını duyurdu.

Balıkesir Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli ilanında 72 Hemşire,1 Psikolog,11 Sağlık Teknikeri,1 Diğer Sağlık Personeli, 5 Ebe, 3 Röntgen Teknisyeni alımı yapılacaktır.

“Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde (Hastane) istihdam edilmek üzere (giderleri özel bütçeden karşılanacaktır.) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrası ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yer alan Ek 2. maddenin (b) fıkrasına göre 2018 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara 93 adet sözleşmeli personel alınacaktır.  “

Genel Şartlar:

 1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları
  taşımak.

Özel Şartlar:

 1. Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.
 2. 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak.
 3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 4. Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
 5. Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.
 6. Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

Başvuru İşlemleri:

 • Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup, başvuruda bulunduğu pozisyonun pozisyon kodunu belirteceklerdir. Birden fazla pozisyona başvuran adayların başvuruları ile pozisyon kodu belirtilmemiş başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Adaylar başvurularını ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren on beş gün
  içinde (mesai saati bitimine kadar) Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİR adresine posta yolu ile yapacaklardır (Ülkemizde ve tüm dünyada etkili olan COVID-19 salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığınca alınmış olan tedbirler kapsamında).
 • Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Süresi içerisinde yapılmayan yada eksik belge ile yapılan başvurular ile faks veya internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

 1. Fotoğraflı başvuru formu. (Buradan ulaşabilirsiniz.)
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 3. Diploma fotokopisi (e-devlet çıktısı kabul edilecektir.)
 4. 2018 yılı KPSS sonuç belgesi.
 5. Başvurulan unvanda isteniyor ise iş tecrübesini gösterir onaylı belge/ katılım belgesi/ sertifika.
 6. SGK prim günlerini gösterir belge.

İlanla alakalı diğer detaylara ulaşmak için Resmi Gazete İlanını inceleyiniz.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

ten − 6 =