Balıkesir Üniversitesi 17 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
244

Balıkesir Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Balıkesir Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 30 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 17 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Balıkesir Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 12 Profesör, 4 Doçent ve 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. “
 • Adayların Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru ve Atanma/Yeniden Atanma Kriterlerini (http://www.balikesir.edu.tr adresinde yer alan Personel Daire Başkanlığı’nın Mevzuat alt başlığından ulaşılabilir) sağlamaları, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
İlanda yer alan Balıkesir Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Tıp Fakültesi: Dahili Tıp Bilimleri ve Cerrahi Tıp Bilimleri bölümleri
 • Necati Bey Eğitim Fakültesi: Matematik ve Fen Bil.Eğitimi Bölümü,
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü,Fizik Bölümü ,Kimya Bölümü
 • Mühendislik Fakültesi: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, Makine Mühendisliği Bölümü
 • Turizm Fakültesi: Turizm Rehberliği Bölümü
 • Veteriner Fakültesi: Klinik Bilimler Bölümü
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İktisat Bölümü, Finans ve Bankacılık Bölümü
 • Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: Turizm İşletmeciliği Bölümü

İstenilen Belgeler ve Başvuru Şartları:

 Profesör kadroları için:
Profesör kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları ana bilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Başarı Belgesinin tasdikli örneği, öz geçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir) , yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 takım dosya ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Adayların Başlıca Araştırma Eserini dilekçeleri ile yayın listelerinde belirtmeleri gerekmektedir.
Doçent kadroları için:
Doçent kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları ana bilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Belgesinin tasdikli örneği, öz geçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir), yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan yada eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Doktor Öğretim Üyesi Başvuruları:
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların başvurdukları ana bilim dalını belirten dilekçelerine öz geçmiş, nüfus cüzdanı örneği, lisans, yüksek lisans, doktora diploma/belgelerinin onaylı örneğini, üniversitemiz kriterlerine göre Merkezi Yabancı Dil Sınavlarından en az 55 puan aldıklarına ilişkin yabancı dil belgelerini, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir), Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır), bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile birlikte ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. 6 ay veya daha fazla Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunanlar Tıp Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuramazlar, adayların Devlet Hizmeti Yükümlüsü olmadıklarını ya da 6 aydan daha az yükümlülükleri kaldığını belgelendirmeleri zorunludur.
 • Adayların başvuru dilekçelerinde T.C. Kimlik Numarası, yazışma adresi, e-posta adresi ile telefon numaralarını bildirmeleri gereklidir. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
 • Son başvuru tarihi ilanın Resmî Gazete’de yayınlandığı tarihten (30 Ekim 2020) itibaren 15 gündür. Profesör unvanı olanlar Doçent kadrolarına, Doçent unvanı olanlar Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuramazlar.
 • Başvuruda bulunacak adaylar sadece bir kadroya başvurabilirler.  

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four + 20 =