Avrasya Üniversitesi 122 Akademisyen Alımı Yapacak!

0
518

Avrasya Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Avrasya Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği 11 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 84 öğretim üyesi ve 38 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Avrasya Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 26 Profesör, 26 Doçent ve 32 Doktor Öğretim Üyesi ile 29 Öğretim Görevlisi ve 9 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Avrasya Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerinde istihdam edilmek üzere, 2547 sayılı Kanun ve ilgili Yönetmelik Esasları ile Devlet hizmetine girmede aranılan şartlara haiz aylık yönünden “4857 sayılı İş Kanunu” hükümlerine tabi olarak öğretim üyeleri alınacaktır. “
İlanda yer alan Avrasya Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Sağlık Bilimler Fakültesi: Ebelik,Hemşirelik, Çocuk Gelişimi
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Psikoloji, İngiliz Dili ve Edebiyatı
 • Mühendislik Mimarlık Fakültesi: Gıda Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Harita Mühendisliği
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye
 • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: Gastronomi ve Mutfak Sanatları

İstenen Belgeler

 • Profesörler: 2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak ve başvurdukları bölümü belirten dilekçeleri, ekinde son altı ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, yayınlarını kapsayan 6 (altı) takım dosya ve yayın listesi vereceklerdir.
 • Doçentler: Üniversitelerarası Kurulun Doçentlik başvuruları için uygulamaya koyduğu asgari başvuru koşullarını sağlamış olmak koşulu ile başvurdukları bölümü belirten dilekçe, öz geçmiş, doçentlik belgesi onaylı sureti, nüfus cüzdan örneği ile 2 (iki) adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosya ve yayın listesi vereceklerdir.
 • Doktor Öğretim Üyeleri: 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, başvurdukları kadroyu ve yabancı dilini belirten dilekçe, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile varsa ÜDS veya KPDS sonuç belgelerini, özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı 4 (dört) takım halinde vereceklerdir. Yabancı dil sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir.
 • Öğrenim belgesini yurt dışından almış olanların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gerekmektedir.
 • Başvurular bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde, Avrasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır

Önemli Bilgiler:

 1. İlanımızda; 01.01.2018 tarihinde yürürlüğe giren 2547 sayılı Kanunun ek 38’ inci maddesi uyarınca belirlenen % 20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek doktor öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
 2. Süresi içerisinde yapılmayan başvurular ile Rektörlüğümüz ve ilgili birimlerce kurulacak başvuru ön değerlendirme komisyonu tarafından ilgili mevzuatın gereğini ve ilan başvuru şartlarını taşımadığı veya eksik belgeli olduğu tespit edilenlerin başvuruları ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek, adaylar ilana çıkan kadrolardan yalnızca birine başvurabileceklerdir. Adaylar ilan şartlarında belirtilen hususların tamamını belgelendireceklerdir.
 3. Doçent unvanına sahip olan adaylar doktor öğretim üyesi kadrolarına başvuramazlar.
 4. Daha önce Üniversitemizce açılmış herhangi bir kadroya başvurmuş olup başvurusu halen derdest olanlar ile herhangi bir kadro başvurusuyla ilgili yargı süreci devam edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 5. Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini sunmaları zorunludur.
Başvuru Adresi: Avrasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, Adnan Kahveci Mah., Rize Cad. No: 226 Pelitli/TRABZON Tel: +90 462 334 64 44-45-47 [email protected]

Avrasya Üniversitesi Öğretim Elemanı İlanı

İlanda yer alan Avrasya Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
Meslek Yüksekokulu: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu:
Öğretim Görevlisi/ Araştırma Görevlisi Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylardan istenen evraklar:
 • Dilekçe (Avrasya Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben başlamak üzere, başvuru dilekçelerinde başvurulan kadronun, birimi, unvanı ve adayın iletişim adresleri (adres, telefon No, e-mail vs. açıkça belirtilecektir.)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • YÖK Formatlı özgeçmiş,
 • Lisans/Lisansüstü Diploma fotokopileri,
 • Lisans/Lisansüstü Transkript fotokopileri,
 • Lisans/Lisansüstü Diploma ve Transkript Mezuniyet Belgeleri için e-Devlet üzerinden alınacak çıktı,
 • ALES Sonuç Fotokopisi,(Öğretim Görevlisi Kadrosuna Başvuracak adaylar ALES sınavından en az 70 puan almış olmak.)
 • Yabancı Dil Sınavı Sonuç Fotokopisi, (Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programına Başvuracak Adaylar için) YDS ve dengi sınavlardan en az 80 puan almış olmak.
 • İki Adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı),
 • Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,
 • Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet üzerinden alınan belge)
 • İş Tecrübesi istenen ilanlarda SGK Hizmet dökümü sunulması gerekmektedir.
 • Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin fotokopisi.
 • Öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi, Başvurular bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde, Avrasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır. Adres: Adnan Kahveci Mah. Rize Cad. No: 226 61010 Pelitli/ TRABZON Tel: 0462 334 64 44

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

three × 1 =