Atılım Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Yayımladı

0
765

Atılım Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Atılım Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 16 öğretim üyesi ve 10 öğretim elemanı alınacağı ile alakalı ilanı 3 Temmuz 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Atılım Üniversitesi akademik personel alım ilanında 6 Profesör, 6 Doçent, 4 Doktor Öğretim Üyesi ile 4 Araştırma Görevlisi ve 6 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Atılım Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili Yönetmeliklere göre öğretim üyesi/öğretim görevlisi/araştırma görevlisi alınacaktır. “

Genel Şartlar

 • Web sayfamızda (www.atilim.edu.tr) belirtilen koşulları sağlayan adayların, istenilen belgeleri bir dilekçe ekinde ilanın yayımlandığı tarih itibarı ile 15 gün içerisinde ilgili “Dekanlıklara” şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekir.
 • Süresi içinde yapılmayan, posta-kargo nedeniyle geciken ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı sonuçları web sayfamızda yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğindedir. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 • Öğretim görevlileri ve araştırma görevlileri sınavları web sayfamızda belirtildiği gibi yapılacaktır.
İlanda Atılım Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Tıp Fakültesi: Dâhili Tıp Bilimleri bölümüne,
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Matematik, Mütercim Tercümanlık, Psikoloji bölümlerine,
 • Mühendislik Fakültesi: Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Elektronik ve Elektirik Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerine,
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümüne
 • İşletme Fakültesi: İktisat, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümlerine alım yapılacaktır.

İstenilen Belgeler:

Öğretim Üyeleri İçin: 1. İletişim bilgilerini belirten başvuru dilekçesi 2. Doktora belgesi 3. Doçentlik belgesi 4. Yabancı dil sınav sonuç belgesi 5. Bilimsel çalışmaları içeren dosya 6. Resimli öz geçmiş 7. 1 adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır)

Aranılan Nitelikler:

1. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik’in 8. maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından yabancı dille eğitim yapılan bölümler için en az 80 puan, Türkçe eğitim yapılan bölümler için en az 55 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

Öğretim Elemanı Alım İlanı

Bu ilan için Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Yönergesi’nde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak şartı aranmaktadır.
İlanda Atılım Üniversitesi öğretim elemanı olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği
 • Sivil Havacılık Yüksekokulu: Uçak Gövde Motor Bakımı, Uçak Elektrik Elektronik, Pilotaj,
 • İşletme Fakültesi: İktisat bölümüne
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Matematik bölümüne alım yapılacaktır.

İstenilen Belgeler:

Öğretim Görevlileri ve Araştırma Görevlileri İçin:
 1. İletişim bilgilerini belirten başvuru dilekçesi
 2. Resimli öz geçmiş
 3. 1 adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır)
 4. Yabancı dil sınav sonuç belgesi
 5. Diploma fotokopileri ile onaylı lisans transkript
 6. ALES sonuç belgesi
 7. Nüfus cüzdanı sureti
 8. Erkek adaylar için askerlik terhis veya tecil belgesi fotokopisi

Aranılan Nitelikler:

 1. Yabancı ülkelerden alınmış diploma denkliğinin YÖK tarafından onaylanmış olması.
 2. ALES’ten program alanında en az 70 ve üzeri puan almış olmak.
a) Öğretim Görevlileri İçin: Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından yabancı dille eğitim yapılan bölümler için en az 80 puan, Türkçe eğitim yapılan bölümler için en az 50 puan, dil alanında görevlendirilen öğretim görevlileri için en az 80 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak. b) Araştırma Görevlileri İçin: Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından yabancı dille eğitim yapılan bölümler için en az 70 puan, Türkçe eğitim yapılan bölümler için en az 50 puan, dil alanında görevlendirilen araştırma görevlileri için en az 80 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak. Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
Başvuru Tarihleri
 • Başvuru Başlama Tarihi : 03.07.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 17.07.2020

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

16 + 18 =