Atılım Üniversitesi 29 Akademik Personel Alımı Yapacak

0
570

Atılım Üniversitesi, 31 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan akademik kadro ilanında 29 akademik personel alacağını duyurdu.

Atılım Üniversitesi, akademisyen alım ilanında bünyesine Profesör, Dr. Öğretim Üyesi, ve Dr. Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 29 akademik personel alımı yapacağını duyurdu. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili Yönetmeliklere göre öğretim üyesi/öğretim görevlisi/araştırma görevlisi alınacaktır. Web sayfamızda (www.atilim.edu.tr) belirtilen koşulları sağlayan adayların, istenilen belgeleri bir dilekçe ekinde ilanın yayımlandığı tarih itibarı ile 15 gün içerisinde ilgili “Yüksekokula” şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekir. Süresi içinde yapılmayan, posta-kargo nedeniyle geciken ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı sonuçları web sayfamızda yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğindedir. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Kadro Alımı Yapılacak Birim ve Bölümler:

 1. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, İlk ve Acil Yardım, Anestezi, Ameliyathane Hizmetleri, Fizyoterapi.

Öğretim Üyeleri İçin Aranan Şartlar:

 1. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik’in 8. maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından yabancı dille eğitim yapılan bölümler için en az 80 puan, Türkçe eğitim yapılan bölümler için en az 55 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
 2. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Atama ve Yükseltme Yönergesi’nde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak.

Öğretim Üyeleri İçin İstenilen Belgeler:

 1. İletişim bilgilerini belirten başvuru dilekçesi
 2. Doktora belgesi
 3. Doçentlik belgesi
 4. Yabancı dil sınav sonuç belgesi
 5. Bilimsel çalışmaları içeren dosya
 6. Resimli öz geçmiş
 7. 1 adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır)

Öğretim Görevlileri İçin Aranan Şartlar:

 1. Yabancı ülkelerden alınmış diploma denkliğinin YÖK tarafından onaylanmış olması.
 2. ALES’ten program alanında en az 70 ve üzeri puan almış olmak.
 3. Öğretim Görevlileri İçin: Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından yabancı dille eğitim yapılan bölümler için en az 80 puan, Türkçe eğitim yapılan bölümler için en az 50 puan, dil alanında görevlendirilen öğretim görevlileri için en az 80 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
 4. Araştırma Görevlileri İçin: Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından yabancı dille eğitim yapılan bölümler için en az 70 puan, Türkçe eğitim yapılan bölümler için en az 50 puan, dil alanında görevlendirilen araştırma görevlileri için en az 80 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak. Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak

Öğretim Görevlileri İçin İstenilen Belgeler:

 1. İletişim bilgilerini belirten başvuru dilekçesi
 2. Resimli öz geçmiş
 3. 1 adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır)
 4. Yabancı dil sınav sonuç belgesi
 5. Diploma fotokopileri ile onaylı lisans transkript
 6. ALES sonuç belgesi
 7. Nüfus cüzdanı sureti
 8. Erkek adaylar için askerlik terhis veya tecil belgesi fotokopisi

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız.
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

seventeen + 8 =