Atatürk Üniversitesi Profesör ve Doçent Alımı Yapacak!

0
265

Atatürk Üniversitesi Profesör ve Doçent alımı yapılacağını duyurdu.

Atatürk Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 6 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 23 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Atatürk Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 2 Doçent ve 4 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 sayılı Kanunun ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. “
 • Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.
 • Profesör ve Doçent kadroları daimi statüdedir.
İlanda yer alan Atatürk Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Eczacılık Fakültesi: Farmasötik Botanik, Analitik Kimya
 • Fen Fakültesi: Botanik
 • Edebiyat Fakültesi: Türkiye Cumhuriyeti Tarihi
 • Güzel Sanatlar Fakültesi: Halı, Kilim ve Eski Kumaş Desenleri

İstenilen Başvuru Belgeleri ve Başvuru Yeri

1 – PROFESÖR KADROLARI İÇİN:
 • Adaylar Personel Daire Başkanlığına müracaat ederken; dilekçe, özgeçmiş, yayın listesi, doçentlik belgesi, doçentlik yabancı dil belgesi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgeleri, nüfus cüzdan fotokopisi ve iki adet fotoğrafla birlikte toplam 6 takım dijital dosyayı (6 adet USB/CD/DVD) teslim edeceklerdir. Ayrıca, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin 14. maddesi gereğince yayın listelerinde başlıca araştırma eserlerini belirteceklerdir.
2 – DOÇENT KADROLARI İÇİN:
 • Adaylar, Personel Daire Başkanlığına müracaat ederken, dilekçe, özgeçmiş, yayın listesi, nüfus cüzdan fotokopisi, doçentlik belgesi, doçentlik yabancı dil belgesi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgeleri ve iki adet fotoğraf ve yayınlarının birer örneği ile birlikte toplam 4 takım dijital dosyayı (4 adet USB/CD/DVD) teslim edeceklerdir.
  SON BAŞVURU TARİHİ:
  İlanımızın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15. gündür.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

15 − one =