Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
259

Atatürk Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Atatürk Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 50 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 27 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Atatürk Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 10 Doktor Öğretim Üyesi, 35 Doçent ve 5 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 sayılı Kanunun ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. “
 • Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.
 • Profesör ve Doçent kadroları daimi statüdedir.
İlanda yer alan Atatürk Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Açıköğretim Fakültesi:  Büro Hizmetleri ve Sekreterlik
 • Diş Hekimliği Fakültesi: Restoratif Diş Tedavisi
 • Edebiyat Fakültesi: Bilgi ve Belge Yönetimi, Alman Dili ve Edebiyatı, Eski Türk Dili ve Ortaçağ Tarihi
 • Fen Fakültesi: Astronomi ve Astrofizik, Anorganik Kimya, Fizikokimya, Matematiksel Fizik, Genel Biyoloji, Biyoteknoloji ve Gen Mühendisliği, Katıhal Fizik
 • Güzel Sanatlar Fakültesi: Grafik
 • Hemşirelik Fakültesi: Halk Sağlığı Hemşireliği
 • Hukuk Fakültesi: Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İktisat Politikası ve Yönetim ve Çalışma Psikolojisi
 • Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi: Resim-İş Eğitimi, Eğitim Programları ve Öğretim, Fransız Dili Eğitimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, İngiliz Dili Eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme
Diğer kadro ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İstenilen Başvuru Belgeleri ve Başvuru Yeri

1 – PROFESÖR KADROLARI İÇİN:
 • Adaylar Personel Daire Başkanlığına müracaat ederken; dilekçe, öz geçmiş, yayın listesi, doçentlik belgesi, doçentlik yabancı dil belgesi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgeleri, nüfus cüzdan fotokopisi ve iki adet fotoğrafla birlikte 1 adeti bilgisayar ortamında (USB Bellek veya CD/DVD) olmak üzere toplam 6 takım dosyayı (1 adet USB/CD/DVD – 5 adet dosya) teslim edeceklerdir. Ayrıca, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin 14. maddesi gereğince yayın listelerinde başlıca araştırma eserlerini belirteceklerdir.
2 – DOÇENT KADROLARI İÇİN:
 • Adaylar, Personel Daire Başkanlığına müracaat ederken, dilekçe, öz geçmiş, yayın listesi, nüfus cüzdan fotokopisi, doçentlik belgesi, doçentlik yabancı dil belgesi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgeleri ve iki adet fotoğraf ve yayınlarının birer örneği ile birlikte 1 adeti bilgisayar ortamında (USB Bellek veya CD/DVD) olmak üzere toplam 4 takım dosyayı (1 adet USB/CD/DVD – 3 adet dosya) teslim edeceklerdir.
3 – DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI İÇİN:
 • 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddesinde belirtilen şartlara haiz adayların, dilekçe (Yabancı dil belirtilecek), öz geçmiş, yayın listesi, nüfus cüzdan fotokopisi, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgesi) ve 2 adet fotoğraf 4 takım dosya halinde yayınları ile ilgili birimlere müracaat etmeleri gerekmektedir.
  SON BAŞVURU TARİHİ:
  İlanımızın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15. gündür.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6 + 6 =