Atatürk Üniversitesi 27 Araştırma Görevlisi Alımı Yapıyor!

0
1259

Atatürk Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Atatürk Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 27 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 05 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Atatürk Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 27 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Atatürk Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖNCELİKLİ ALAN ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıda yazılı birimine, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili hükümlerine göre (Öncelikli Alanlar) Araştırma Görevlisi alınacaktır.  “
İlanda yer alan Atatürk Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • Eczacılık Fakültesi: Farmasötik Toksikoloji Ana Bilim Dalı’na
 • Fen Fakültesi: Biyoteknoloji ve Gen Mühendisliği Ana Bilim Dalı’na
 • Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı’na
 • Mühendislik Fakültesi: Proses ve Reaktör Tasarımı, Elektronik, Yapı, Bilgisayar Mühendisliği,Konstrüksiyon ve İmalat, Devreler ve Sistemler Ana Bilim Dalları’na
 • Ziraat Fakültesi: Gıda Mühendisliği,Çayır, Mera ve Yem Bitkileri,Tahıllar ve Yemeklik Baklagiller, Bitkisel Biyoteknoloji, Hayvan Yetiştirme, Yemler ve Hayvan Besleme, Sebze Yetiştirme ve Islahı, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler  Ana Bilim Dalları’na

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. Öğretim Elemanı Başvuru Formu (https://atauni.edu.tr/ adresinden indirilebilir.
 2. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 3. Öz geçmiş
 4. Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösteren belge (E-Devletten alınabilir.)
 5. Diploma, geçici mezuniyet belgesi ve ilanın özel şartlar bölümünde istenen belgelerin ve öğrenci belgelerinin onaylı sureti (Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge)
 6. Lisans Transkripti (onaylı).
 7. ALES belgesi (ÖSYM’nin internet sayfasından alınan tarih ve doğrulama kodu bulunan orijinal belge) Sonuçların açıklandığı tarihten itibaren beş yıl geçerlidir.
 8. Yabancı Dil Belgesi (Asıl ya da doğrulama kodu bulunan)
 9. İki adet fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık veya biyometrik)
 10. Alanında tecrübe belgesi (onaylı belge) (İlan edilen kadroya bağlı olarak)
 11. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.) (onaylı belge)
 12. Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet vb.)
 13. Adayların ilan edilen kadro derecesine atanabilmesi için gerekli yasal şartları taşımaları gerekmektedir.
 14. Özel şart olması hâlinde özel şarta ilişkin belgeler.

Önemli Notlar:

 1. Başvurunun şahsen veya posta ile kadronun ilan edildiği birime yapılması gerekmektedir.
 2. Sonuçlar Üniversitemizin internet adresinde (https://atauni.edu.tr/) yayımlanacaktır. İnternet adresimizde yapılacak duyuru tebligat niteliğinde olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 3. Onaylı istenen belgelerin, Noterden veya Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması gerekmektedir.
 4. Adaylar Üniversitemizce ilan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 5. Postadaki gecikmelere, eksik bilgi ve belge ile intikal eden başvurulara ve gerçeğe aykırı beyan ihtiva eden başvurulara ilişkin sorumluluk başvurana aittir.
 6. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir. Bu kişiler hakkında yasal işlem yapılacaktır.
 7. İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
 8. e-Devlet Kapısı (www.turkiye.gov.tr)’ndan alınan kare kodlu mezun belgesi ve öğrenci belgeleriyle başvuru yapılabileceği, söz konusu belgelerin doğruluğunun yükseköğretim kurumlarınca sorgulanarak ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında bu belgelerin kullanılabileceği, ancak atanmaya hak kazanılması halinde diploma, mezuniyet belgesi veya öğrenci belgesinin asıl veya onaylı suretini getirmesi gerekmektedir.
 9. İlgili ana bilim dalının bağlı bulunduğu bölümde lisansüstü eğitim yapanlar, ilgili anabilim dalında lisansüstü eğitim yaptıklarına dair resmi yazı getirdikleri takdirde müracaatları alınacaktır.
Başvuru Yöntemi:
 • Son Başvuru Tarihi: İlanımızın Resmî Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15. gündür.
Sınav Takvimi
 • Başvuru Başlangıç Tarihi : 05.10.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 19.10.2020
 • Ön Değerlendirme  Açıklama Tarihi : 23.10.2020
 • Sınava Giriş Tarihi : 30.10.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 06.11.2020
 • Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : https://atauni.edu.tr/ Başvuru Şekli : Şahsen veya Posta ile (Postadaki gecikmelerden ve eksik belgelerden Kurumumuz  sorumlu değildir.) Başvurular ilgili birime yapılacaktır

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

eighteen − six =