Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak!

0
1296

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 2 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 30 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu , öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda Uygulamalı Birim için 2 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünden: Meslek Yüksekokulumuzun aşağıda belirtilen programlarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve esaslar Hakkında Yönetmeliğin” ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Görevlisi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir. “
İlanda yer alan Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Ulaştırma Hizmetleri:  Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

İstenilen Belgeler:

 1. Başvurdukları Programı belirten ıslak imzalı dilekçe (www.adiguzel.edu.tr adresinde mevcut).
 2. Özgeçmiş (YÖK formatında).
 3. Nüfus Cüzdan Fotokopisi.
 4. Bir Adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş).
 5. Onaylı Lisans, Yüksek Lisans Mezuniyet Belgesi (Diplomanın aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti yâda e- Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi).
 6. Lisans ve Yüksek lisans transkriptlerinin aslı yâda ıslak imzalı mühürlü sureti.
 7. Geçerli ALES Puanına sahip Sınav Sonuç Belgesi (Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri İlanına başvurularda bu şart aranmamaktadır).
 8. ALES muafiyeti için, görev yapılan yükseköğretim kurumundan alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı.
 9. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge (Terhis, tecil, muaf).
 10. Adli Sicil Belgesi.
 11. Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti.

Başvuru Şartları

 • İlan edilen kadrolara müracaat edecek adayların aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne şahsen/posta ile müracaat etmeleri gerekmektedir, internet üzerinden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar Meslek Yüksekokul Müdürlüğüne ulaşması gerekmektedir. (Postadaki gecikmelerden Meslek Yüksekokulumuz sorumlu değildir.).
 • Onaylı istenen belgelerin, Noterden veya Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması gerekmektedir.

Sınav Takvimi

 • Resmi Gazetede Yayım Tarihi : 30.11.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 15.12.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 18.12.2020
 • Giriş Sınavı Tarihi : 23.12.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 28.12.2020
 • Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : www.adiguzel.edu.tr
 • Başvuru Adresi : (Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu) Yenişehir Mahallesi Barajyolu Caddesi Çağlayan Sokak No: 18 Ataşehir/İstanbul
Açıklama: Ön değerlendirme ve kesin sonuçlar Meslek Yüksekokulumuz web adresinde (www.adiguzel.edu.tr) yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

nineteen − 16 =