Artvin Çoruh Üniversitesi Araştırma Görevlisi İlanı

0
498

Artvin Çoruh Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Artvin Çoruh Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği 4 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 2 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Artvin Çoruh Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 2 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine; 10/07/2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi, “2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu”, 09/11/2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”, “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi” ve “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri İle Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar” hükümleri uyarınca öncelikli alan araştırma görevlisi (2547 S. K. 50/d Md) alınacaktır.”
İlanda yer alan Artvin Çoruh Üniversitesi alım yapılacak Araştırma Görevlisi kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik Fakültesi: Çevre Mühendisliği

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

 1. Başvuru Formu (www.artvin.edu.tr adresi DUYURULAR bölümünde bulunan “Öğretim Elemanı İlanı” altındaki “Öğretim Elemanı Başvuru Formu”nun çıktısı alınarak (formda ilan numarası mutlaka belirtilerek) doldurulacaktır.
 2. Öz geçmiş
 3. Lisans Mezuniyet Belgesi ve Transkript (Fotokopisi)
 4. Yüksek Lisans/Doktora Mezuniyet Belgesi ve Transkript (Fotokopisi)
 5. Öğrenci Belgesi (Yüksek Lisans veya Doktora)
 6. ALES Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı)
 7. Yabancı Dil Belgesi (İnternet Çıktısı)
 8. Adli Sicil Kaydı Belgesi
 9. Erkek Adaylar için Askerlik Durumlarını Gösteren Belge
 10. Alanında İş Tecrübe Belgesi (SGK belgesi ile birlikte)
 11. Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)
 12. Nüfus Cüzdan Fotokopisi

ÖNEMLİ NOTLAR:

 1. Başvurular şahsen veya posta ile yapılabilir. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü Yazı İşleri Şube Müdürlüğü Seyitler Yerleşkesi adresine ulaşması gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurulardan, eksik belgeli başvurulardan ve postada meydana gelen gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
 2. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme sonuçları http://www.artvin.edu.tr web adresinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 3. Adaylar ilan edilen kadrolardan yalnızca birine başvuracaklardır. Birden fazla başvuru yaptığı tespit edilen adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
 4. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
 5. Onaylı istenen belgelerin, Noterden veya Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması gerekmektedir.
 6. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
 7. Öncelikli Alan Araştırma Görevlisi kadrolarına atamalar 2547 sayılı Kanunun 50/d Maddesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 15. Maddesi uyarınca yapılacaktır.
 8. Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 9. Atanmaya hak kazanan Aday/Adayların tüm belgeleri onaylı olmak zorundadır

SINAV TAKVİMİ

 • İlan Başlama Tarihi: 04.11.2020
 • Son Başvuru Tarihi:18.11.2020 (Mesai Bitimine Kadar)
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 20.11.2020
 • Giriş Sınav Tarihi: 25.11.2020
 • Nihai Değerlendirme Tarihi: 27.11.2020
 • Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi: www.artvin.edu.tr

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × 4 =