Ardahan Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
143
Ardahan Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana göre çeşitli Fakülte ve bölümlere, araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak akademik personel alımı yapılacaktır.

Ardahan Üniversitesi çeşitli fakülte ve bölümlere akademik personel alımı yapacağını duyurmuştur.

Ardahan Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana göre çeşitli Fakülte ve bölümlere, araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak akademik personel alımı yapılacaktır.

Ardahan Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine, 09.11.2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 2547 Sayılı Kanunun 31, 50/d, Ek:38. Maddeleri ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’ nun 48. Maddesine göre öğretim elemanı alımı yapılacaktır.

Sınav Takvimi:

İlk Başvuru Tarihi: İlanın Resmî Gazete’ de yayımlandığı tarihtir.

Başvuru değerlendirme ve sınav takvimi: Son başvuru tarihi, ön değerlendirme tarihi, sınav giriş tarihi ve sonuç açıklama tarihi Üniversitemizin www.ardahan.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

Başvuru yeri ve şekli: Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla yapılabilir.

Başvuru adresi: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü Çamlıçatak Mevkii ARDAHAN

Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’ de yayımlandıktan sonra 15 gündür.

Özel Şartlar

1-Araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak gerekir.

2-Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır. Ancak Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.

Muafiyet

Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

1-Adayın başvuracağı Fakülte/MYO/Yüksekokulu, kişisel yazışma adresini ve telefon numaralarını belirten dilekçesi, (www.ardahan.edu.tr )adresinden ulaşabilirsiniz.

2-Özgeçmiş,

3-Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge.

4-Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezuniyet belgelerinin onaylı fotokopisi veya e-Devlet çıktısı (Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin

YÖK tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.)

5-Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora transkriptinin onaylı fotokopileri.

6-ALES Belgesi.

7-Yabancı Dil Belgesi (KPDS, ÜDS veya muadili).

8-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

9-Fotoğraf (1 adet)

10-Onaylı Hizmet/Tecrübe Belgesi (Önemli Notlar kısmında ayrıntıları yer almaktadır.)

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

8 − five =